24 lutego 2012 15:11

Pierwsze kobiece przejście La Reina Mora 8c+/9a na filmie

W styczniu tego roku Alizée Dufraisse poprowadziła La Reina Mora 8c+/9a Ramoneta w Siuranie (sektor El Pati). O przejściu Francuzki już pisaliśmy, tym razem pierwsze kobiece przejście drogi na filmie:

Wygląda na to, że Alizée to jedna z najbardziej ambitnych dziewczyn we francuskiej kadrze. Piramidka Francuzki podnosi się z roku na rok. Najpierw były dwie “ósemeki c” w Céüse – Dures Limites (2009) i L’Arcadémicien (2011), w grudniu ubiegłego roku pierwsza 8c+ Pati Noso w Siuranie, a w styczniu trudniejsza La Reina Mora.


Francuzka na “La Reina Mora” (fot. Francisco Taranto Jr.)

Co ciekawe, Dufraisse już jakiś czas temu zainteresowała się sąsiadującą z La Reiną słynną La Ramblą i chodzą słuchy, że robi postępy (Francuzka zostaje w Siuranie jeszcze do końca marca). Pierwsze przejście kobiece takiej legendy to byłoby coś…

Ostatnimi czasy światowa czołówka kobiet niesamowicie przyspieszyła. Alizée Dufraisse poprowadziła La Reina Mora 23 stycznia, tymczasem w lutym kolejne dwie dziewczyny pokonały barierę 8c+; najpierw Daila Ojeda, krótko potem Nina Caprez – obie wpięły się do łańcucha Mind Control w Olianie. No i jeszcze wczoraj swoją drugą 8c zrobiła Hanna Midtboe. Norweżka poprowadziła Rollito Sharma extension w Santa Linya (pierwsza była tutejsza Fabelita rok temu).

Brunka

Źródła: ukclimbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum