Dziś startuje 9. Krakowski Festiwal Górski

Już dziś zapraszamy na pierwsze atrakcje 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. O godzinie 16.00 startuje pokaz filmów Międzynarodowego Konkursu Filmowego o Grand Prix KFG 2011.

W sumie zobaczymy dziś siedem produkcji, zaprezentowanych w dwóch blokach (16.00-19.00 i 20.45-22.30). Przypomnijmy, że w tegorocznym konkursie bierze udział 11 zagranicznych obrazów oraz 2 rodzimej produkcji.

O godzinie 19.15 swoją prelekcję będzie miał jedna z naszych gwiazd, wybitny włoski himalaista Simone Moro (The North Face). W tym roku wspólnie z Denisem Urubko i Cory Richardsem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum II (8036 m n. p. m). To jednocześnie już trzeci ośmiotysięczny szczyt zdobyty przez Moro zimą (Shisha Pangma 2005 i Makalu 2009).

W kolejnych dniach czeka nas kolejne atrakcje. Znakomici goście (w tym Dani Andrada, trio z Belville, czyli Nico i Olivier Favresse oraz Seana Villanueva, Denis Urubko, Artur Hajzer, Adam Pustelnik, Konrad Ociepka i Marcin Wszołek etc.), kolejne odcinki filmowe (pokazy w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego), panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, wystawy fotograficzne, Mistrzostwa Polski w Boulderingu, codzienny kiermasz odzieży i sprzętu outdoorowego) itd.  

Oj dużo by pisać, po prostu trzeba tam być! Kto, gdzie i kiedy – czyli dokładny program festiwalu znajdziecie na stronie www.kfg.pl.

Festiwal organizują: wspinanie.pl, Magazyn Góry, TKN Wagabunda i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Gościny jak zawsze udziela nam Uniwersytet Ekonomiczny (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy również na facebookową stronę KFG oraz samego 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum