25 listopada 2011 12:42

Skazany na góry – biografia Denisa Urubko!

"Skazany na góry", to biografia jednego z najlepszych alpinistów na świecie – Denisa Urubko, która ukazała się w Polsce za sprawą wydawnictwa Mountain Quest.

Ten wybitny kazachski wspinacz ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Denis może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów bez użycia tlenu, czego dokonał jako 15 człowiek w historii. Jest również pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników.

Jak sam mówi traktuje alpinizm jak rodzaj sztuki i tak jak każdy twórca potrzebuje widowni. Chce się dzielić z ludźmi swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki. Wierzy, że dzięki temu ktoś, kto interesuje się alpinizmem, będzie mógł przeżyć to samo, co on.

W książce “Skazany na góry”, autor opowiada o swojej przygodzie z alpinizmem. Czytelnik ma szansę zapoznania się z treningami i przygotowaniami młodego chłopaka, jak ekstremalną wspinaczkę na himalajskie giganty takie jak: Mount Everest czy K2. Dodatkowo książkę wzbogacają wspaniałe opisy Kazachstanu, Ałmatów i innych ciekawych miejsc.

Poszerzoną biografię wspinaczkową Urubko, autorstwa Janusza Kurczaba, znajdziecie tutaj.

Denis będzie gościem 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego (niedziela, 4 grudnia).

Książkę znajdziecie w księgarni w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Denis nie jest pierwszym, który zdobył 2 osmiotysieczniki zima... [13]
    Gdzie jak gdzie, ale w Polsce powinnismy pamiętać, ze np…

    25-11-2011
    Charry