29 listopada 2011 11:18

Daniel Woods podnosi poprzeczkę…

Dwa lata temu wszyscy kiwali z uznaniem, kiedy Adam Ondra przeszedł flashem Confession 8B+ Dave’a Grahama w Cresciano. Czech zrobił najtrudniejsze przejście boulderowe w tym stylu. To nic, że postawił przy problemie 8B, mówiąc: “8B+ FL brzmi niesamowicie, ale takiej cyfry dać nie mogę, było to za łatwe w porównaniu np. z The Dagger“. 16-letni wówczas Ondra pokusił się przecież, jak by nie było, o historyczne przejście.

Tymczasem 27 listopada krok do przodu zrobił Daniel Woods, robiąc kolejny rekord na małych formach. I nie o cyfrę chodzi, ale właśnie o styl FL. Amerykanin przeszedł flashem Entlinge 8C! I znów, w podobnym tonie jak kilka lat wcześniej Ondra, Daniel skromnie przyznaje, że problem mu podpasował, w jego odczuciu być może jest to bardziej 8B+ (niemniej zdecydowanie mocne 8B+) niż 8C…


Daniel Woods na “Entlinge” (fot. baboonmaster.com)

Dodajmy, że Entlinge to mocno przewieszona, krótka (6 ruchów) forma wymyślona i zrealizowana w 2005 roku w Murgtal przez Szwajcara Freda Nicole’a. Dopiero 4 lata później boulder doczekał pierwszego i zaraz potem drugiego powtórzenia – pierwsze należy do Bernda Zangerla, drugie do Franza Vidmera.

Poniżej przejście Zangerla na filmie:

Brunka

Źródła: 27crags.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum