27 października 2011 14:20

Polartec Challenge 2012

Polartec Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogą zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.

W ciągu ostatnich 20 lat Polartec pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Termin nadsyłania aplikacji do programu Polartec Challenge 2012 mija 31 grudnia br.

“Od 1991 roku Polartec wspiera najlepszych sportowców i podróżników z całego świata.” – mówi Nate Simmons, Globalny Dyrektor Marketingu Polartec. “Marka tworzy zaawansowane technologicznie dzianiny, z których łatwo skomponować można 3-warstwowy system ubioru,  zapewniający użytkownikom komfort w każdych warunkach pogodowych. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec również odzież – jesteśmy dumni, że będą mogli ją przetestować podczas swoich wypraw.”

Fundatorzy Polartec Challenge chcą wspierać podróżników, którzy szanują środowisko i kultury lokalne, tak by stali się godnymi wzorcami dla entuzjastów wypraw na całym świecie. Nadesłane aplikacje będą oceniane pod kątem zaangażowania uczestnika, wizji projektu czy aspektu edukacyjnego.

Polartec Challenge nie jest grantem dla projektów opartych na samej rywalizacji ani powstających jedynie dla zdobycia funduszy. Wśród zwycięzców  poprzedniej edycji Polartec Challenge znalazły się m.in. Kate Harris i Melisa Yule, które badały regionalne inicjatywy ochrony środowiska podczas swojej rocznej wyprawy rowerowej z Europy do Azji (Silk Road), a także Jon Turk i Erik Boomer, którzy dokonali pierwszego okrążenia wyspy Ellesmere (kajakami, saniami i na nartach), o którym mówi się, że była to jedna z ostatnich najwspanialszych wypraw w rejonie Arktyki.  

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Aplikacje należy składać tutaj:
http://www.polartec.com/polartec-challenge/default.aspx

Katarzyna Moskalik (Polartec)
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum