13 października 2011 20:23

Oświadczenie Grzegorza Głazka

Publikujemy kolejne oświadczenie, tym razem Grzegorza Głazka (przed ok. godziną opublikowaliśmy rezygnację Artura Hajzera). Zdajemy sobie sprawę z absurdalności sytuacji, do której doprowadziły sformułowania w oświadczeniu Kapituły z dnia 19 września.

Dla wyjaśnienia osobom niezorientowanym trzeba przypomnieć, że chodzi tutaj o zdanie „Dalsze losy nagrody pozostawiamy w kompetentnych rękach Grzegorza Głazka”. Uwzględnienie tego postulatu, podobnie jak pozostałych tez oświadczenia, okazało się być wg byłych członków Kapituły ewidentnym przykładem na tendencyjne podejście do „sprawy Golden Lunacy”.

Cóż, znaleźli się tacy, wśród nich była również nasza redakcja, którzy nie zrozumieli tego zabiegu. Możliwość oficjalnego i szybkiego naprawienia tej „niezręczności” cały czas pozostawała w rękach byłej Kapituły, jednak koledzy nie skorzystali z tej możliwości.

Nie da się ukryć, że eskalowanie tego formalizmu prowadzi nas na manowce. Istotą sprawy nie są bowiem perturbacje związane z Kapitułą Jedynki, a zakończenie „afery GL”.

W tym miejscu chcielibyśmy również podkreślić, że jako redakcja i zwłaszcza jako organizatorzy KFG, nie prowadzimy żadnych działań zmierzających do utrzymania nagrody Jedynki.

Mamy nadzieję, że ewentualna nowa nagroda ma rację bytu, oczywiście na odświeżonych, ustalonych przez środowisko zasadach i, co równie ważne, wspierana przez nową Kapitułę.

Tym samym zachęcamy do dyskusji nad nową formułą nagrody, zdając sobie również sprawę, że mogą się pojawić głosy wskazujące na bezzasadność kontynuowania tej idei.

Wojciech Słowakiewicz i Piotr Turkot

Oświadczenie

W komunikacie Kapituły Nagrody „Jedynka” datowanym na 19 września 2011 (ogłoszonym 21, 22 września m.in. na portalach climb.pl, pza.org.pl, wspinanie.pl) siedmiu członków Kapituły złożyło rezygnację z zajmowanych w Kapitule funkcji oraz stwierdziło, że „dalsze losy nagrody pozostawiamy w kompetentnych rękach Grzegorza Głazka”.

Wobec powyższego wszelkie czynności podejmowane po tym terminie przez owych byłych członków w imieniu Kapituły z zasady nie mogą być uważane za uprawnione.

Dotyczy to w szczególności prób reprezentowania Kapituły wobec mediów krajowych i zagranicznych.

Z poważaniem
Grzegorz Głazek
Warszawa, 13 października, godz. 20:00
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Grzegorzu Głazek [126]
  Oświadczam ze jedyny legalizm jaki reprezentujesz-jest to legalizm pajaca.Kończ Waś-wstydu…

  13-10-2011
  Szalony

  oświadczenie g głazka [32]
  Grzesiu, chyba nie zauważyłeś, ale komunikat wydała Kapituła przed swoja…

  13-10-2011
  paszczu

  Zapytanie formalne do P.T. Znawców [11]
  Witam! Czy Kapituła (aktualnie być może(?) jednoosobowa) może na przykład…

  13-10-2011
  gl

  No to macie - dyskutuję: [4]
  "Mamy nadzieję, że ewentualna nowa nagroda ma rację bytu, oczywiście…

  14-10-2011
  laura palmer

  Bezstronni jak wspinanie.pl przy 'aferze Golden Lunacy'... [33]
  Angielska wersja wspinanie.pl czyli co dla wspinanie.pl było najważniejsze w…

  3-11-2011
  RCz

  "Prawy" i "dążący do prawdy" jak Grzegorz Głazek w sprawie "afery Golden Lunacy" (z okolicami)...? "Merytoryczne" czekanie na walny zjazd PZA? [15]
  [center][b]"Prawy" i "dążący do prawdy" jak Grzegorz Głazek?[/b][/center] I [url=https://wspinanie.pl/forum/read.php?7,534411]zapowiadana[/url]…

  15-11-2011
  RCz