12 sierpnia 2011 10:16

Trening wspinaczkowy Erica J. Hörsta – premiera

Za sprawą Wydawnictwa RM ukazał się „Trening wspinaczkowy” Erica J. Hörsta, pozycja obowiązkowa w biblioteczce trenującego wspinacza.

Eric J. Hörst wspina się od ponad trzydziestu lat. Jako trener, dzięki swoim seminariom, poradom na stronach internetowych oraz książkom, pomógł tysiącom wspinaczy. Jest autorem:

 • „Jak poprowadzić VI.4” („How to Climb 5.12”),
 • „Learning to Climb Indoors”,
 • „Conditioning for Climbers”.

„Trening wspinaczkowy” to jedyna w swoim rodzaju autorska synteza lat studiów, wyobrażeń i eksperymentów na temat sposobów podnoszenia sprawności wspinaczkowej. Hörstowi udało się stworzyć tekst łączący skomplikowane zagadnienia fizjologii sportu z przystępną dla amatorów formą koleżeńskiego wykładu.

Opierając się na najnowszych badaniach z medycyny sportu, odżywiania i treningu, podręcznik pomaga wspinaczom osiągnąć wysoki poziom sprawności fizycznej i lepszą koncentrację umysłową w skale, przy mniejszym ryzyku kontuzji.

W książce znajduje się poszerzony rozdział na temat treningu techniki, doskonalenia umiejętności mentalnych oraz kształtowania siły i wytrzymałości mięśniowej.

Omówiono także niezwykle istotne, choć często lekceważone kwestie dokonywania samooceny, przyspieszania procesów regeneracji oraz sposoby zapobiegania kontuzjom. Przedstawione w książce ćwiczenia i techniki zilustrowano licznymi fotografiami.

Tabele zawierające podsumowanie wskazówek treningowych ułatwiają dokonanie szybkiego przeglądu kluczowych zagadnień.

Według wydawcy solennie wdrażając choćby tylko połowę spośród z opisanych tutaj metod, z pewnością wybijesz się ponad poziom przeciętnych wspinaczy. A jeśli włączysz do swojego treningu, wspinania i codziennego stylu życia większość zawartych tutaj porad, możesz osiągnąć sprawność, jakiej teraz nawet nie jesteś sobie  wyobrazić!

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Niezła książka. [5]
  Mam ją od kilku lat w wersji anglojęzycznej. Co jakiś…

  13-08-2011
  CannonballAdderley