14 sierpnia 2011 19:04

Poważny wypadek Adama Pustelnika

Dosłownie parę dni temu cieszyliśmy się z fantastycznego, światowej klasy przejścia Adam Pustelnika, powtórzenia Orbayu 8c+/9a, anonsowanej jako jedna z najtrudniejszych dróg wielowyciągowych na świecie. Niestety w piątek dotarła do nas z Hiszpanii wiadomość, że Adam miał poważny wypadek wspinaczkowy na Naranjo de Bulnes.

Adam Pustelnik
Adam Pustelnik

Adam prowadził pierwszy wyciąg nowej drogi na Naranjo de Bulnes. To projekt, nad którym pracowali wspólnie z Nico Favresse.

Na 20. metrze Adamowi urwał się chwyt. Wyleciał obciążony hak, następnie cam i kość. Adam uderzył w półki i doznał poważnych obrażeń. Konieczny był transport helikopterem do szpitala.

Najtrudniejsze pierwsze godziny po wypadku minęły, ale Adam leży w szpitalu, czeka go jeszcze zabieg i na pewno długa rehabilitacja. Na szczęście w tak trudnej sytuacji, stara się znajdować pozytywy, dzisiaj powiedział: "Dobrze chociaż, że poprowadziłem Orbayu".

Trzymaj się, Adam!!!

Mamy prośbę do osób, które miały wypadek za granicą, o pomoc we wskazaniu ścieżek załatwienia transportu medycznego do Polski. Prosimy o kontakt z Piotrem, ojcem Adama. Z góry dziękujemy.

Mysza

 
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Trzymaj się Adam! [7]
  Za dużo tych wypadków. . . Trzymam kciuki żeby się…

  14-08-2011
  winet123

  Jest ok :) [6]
  Rozmawiałem z Adasiem...jest już wszystko pod kontrolą więc się nie…

  15-08-2011
  butcher