17 sierpnia 2011 13:12

Alex Raczyński rekordowo w Entrayuges – San Ku Kai 9a!

Mamy kolejny rekord trudności w wykonaniu polskiego wspinacza. 17-letni Alex Raczyński (Evolv, Prorock, AKG Łódź, Woodpecker Łódź) poprowadził 16 sierpnia drogę San Ku Kai 9a. A to oznacza, że w rodzimym gronie mamy już czterech wspinaczy z takim stopniem na koncie (9a poprowadzili wcześniej Łukasz Dudek, Mateusz Haładaj i Adam Pustelnik). Duże brawa dla Alexa!


Alex na "San Ku Kai" 9a (fot. alexraczynski.wordpress.com)

I kilka słów komentarza z bloga:

Wczoraj, po 6 ciężkich dniach wspinaczkowych w Entraygues , udało mi się pokonać mój cel wyjazdu. Droga nazywa się San Ku Kai i ma wycenę 9a. Łatwo nie było, ale szlak jest warty grzechu. Piękne wspinanie, w pięknym miejscu.

San Ku Kai to jedna z dwóch „dziewiątek a” we wspomnianym rejonie Entraygues (region Hautes Alpes). Wymyślił ją miejscowy wspinacz Yan Diego Ghesquier, a jako pierwszy zrealizował w 2007 roku Tony Lamiche.

Dla Alexa San Ku Kai to świetne zwieńczenie wakacyjnych podróży. Jeszcze w lipcu poprowadził na Frankenjurze dwie linie 11-/8c – Ronin na Zwergenschlos i Steinbock na Orakel (premierowe w dorobku 17-latka), a na początku sierpnia dołożył na konto 8c Mission Impossible we francuskim Orpierre.

Brunka

Źródła: alexraczynski.wordpress.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Alex Raczyński rekordowo w Entrayuges - San Ku Kai 9a! [16]
    "A to oznacza, że w rodzimym gronie mamy już czterech…

    17-08-2011
    makar