23 lipca 2011 11:15

Gasherbrum II zdobyty! Ola Dzik i Jacek Teler na szczycie

Dziewczyny z Ternua Female Team, Ola Dzik i Ukrainka Maria "Masza" Chitrikowa oraz wspomagający je Jacek Teler , wczoraj o 14:00 czasu lokalnego w sztormowej pogodzie stanęli na wierzchołku Gasherbrum II (8035 m).


Ola Dzik i Maria "Masza" Chitrikowa

Zespół działał na Gasherbrumie od 18 czerwca. Jacek Teler informował o złej pogodzie (śnieżyce i jetstream) oraz o braku wsparcia ze strony innych wypraw działających na drodze na Gasherbrum II. Szczęśliwie jednak zespół pokonał przeciwności i na blogu Jacka mogliśmy przeczytać:

Wczoraj o 14.00, Ola, Masza i ja przy sztormowej pogodzie stanęliśmy na szczycie Gasherbruma II. Ola zaczyna swój wyścig do kraju, ja rest przed K2.

Przypomnijmy, że Ola Dzik, jest pierwszą Polką, która zdobyła wszystkie siedmiotysięczniki byłego Związku Radzieckiego i otrzymała prawo do tytułu “Śnieżnej Pantery”. Gasherbrum II to pierwszy ośmiotysięcznik w jej karierze.

Dla Jacka Telera to drugi ośmiotysięcznik. W 2007 wszedł na Broad Peak. Ale Jacek jest himalajskim wyjadaczem, często działał w górach najwyższych w samotnych wyprawach, wyznaczając sobie ambitne cele.

Mysza

 
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Ola Dzik na Gasherbrum 2! [1]
  Brawo!

  23-07-2011
  yanas

  Gratulacje!! [3]
  Brawo dla dziewczyn i Jacka. Szczególnie dla Oli , o…

  23-07-2011
  RoBeRtOO