Dwie nowe (nienowe) jurajskie propozycje Mirka Wódki
Zrobiły nam się małe zaległości w temacie „nowości wspinaczkowe”. A chodzi o dwie nieanonsowane jeszcze przez nas drogi autorstwa Mirka Wódki – tegoroczny Pielgrzym w Podlesicach i ubiegłoroczny Parametryczny Balet koło Jastrzębnika.
Pielgrzym (7R +ST) to niezależna linia zrobiona wczesną wiosną br. na Bibliotece, biegnąca w bezpośrednim sąsiedztwie Bibliofila. Według autora sięga trudnościami VI.6+. Poprosiliśmy Mirka o krótki komentarz do drogi:
Jest to lekko przewieszona płytka, wspinanie głównie po krawądkach. Na dole nie korzystamy z kantu po prawej stronie i dalej nie przekraczamy linii ringów sąsiedniej drogi. Droga jest trochę "wciśnięta" między "Bibliofila" a "Kant", ale ma bardzo ładne ruchy.
Z kolei druga z „nowości” – Parametryczny Balet ok.VI.6 – to propozycja jeszcze z wiosny 2010 roku. Znajdziemy ją w skałach Kroczyckich, znajdujących się kilkaset metrów przed Jastrzębnikiem:
Jest to także całkiem nowa linia biegnąca połogą płytką. Jak sama nazwa wskazuje droga jest parametryczna. Wyżsi mogą nawet nie poczuć trudności w najtrudniejszych miejscach. Mimo wszystko myślę, że droga zasługuje na wycenę VI.6, może nieco mniej.
Niepowiedziane, że to ostatnie słowo Mirka Wódki w tym sezonie. Zapytany przez nas o najbliższe plany (jak wiemy, Mirek preferuje wspinanie wczesną wiosną :) zadeklarował: „Najlepszą formę mam zwykle na wiosnę. W ciągu lata często ogranicza mnie brak czasu. Sezon natomiast nadal trwa i nie mam zamiaru przestać się wspinać :)”.
Życzymy zatem jak najwięcej wspinaczkowych dni tego lata!

Mirek Wódka na swojej innej realizacji – „Pierwszym kroku ku doskonałości” VI.7, Wielka Cima 2007 rok (fot. Duży)
Brunka
- „Szereg alefów” VIII. Drogę rekomendują autorzy: Paweł Bednarz i Janek Sokołowski
- W Rożnowie powstaje „Yolo Pocket” VI.7
- Sezon letni w Tatrach 2025 – podsumowanie
- Albańskie Tamarë: nowe drogi i sektory. Tworzymy „Climbing Hub” w Górach Przeklętych!
- Łukasz Dudek otwiera „Sounds of Freedom” VI.7+ i mówi: absolutny sztos!
- Nowe drogi i stare legendy. Stołowe Skały na ziemi kłodzkiej zapraszają
- Marek Freus w akcji: na Sowiej Kopie w Goszowie powstały pierwsze sportowe drogi!
- Nowy przewodnik, a w nim nowe skały: między innymi Koński Zad
- Jurajska premiera – Wieloryb
- Wilczy Kamień w Rzędkowicach
- Mirek Wódka otwiera w Będkowskiej „Kwas chlebowy w barze”
- Na Sadku powstaje prostowanie Brexitu (VI.6+?). A prostuje Mirek Wódka
- „Zaproszenie na egzekucję” na Rybnych powtórzone po 13 latach – a powtarza Mirek Wódka
- Nowe drogi na Wróblowej i na Igłach Olkuskich
- Mirek Wódka w filmie „LeBida” Jędrzeja Górnikowskiego
- LeBida: Udało się! Dziękujemy!
- Wesprzyjmy debiutancki projekt Jędrzeja Górnikowskiego LeBida
- Podarunek dla Pawła Wyrwy na Birowie
- Więcej niż VI.7 – najtrudniejsze polskie drogi
- Mirek Wódka rozwiązuje projekt na Sokolicy!
CIESZ SIĘ WSPINANIEM, CIESZ SIĘ CZYTANIEM
Mamy nadzieję, że ten tekst Ci się spodobał, że Cię zainspirował, zaciekawił, dostarczył Ci informacji. Jeśli tak to zachęcamy Cię do wsparcia serwisu. Dzięki Tobie będziemy mogli działać jeszcze lepiej. Wielkie dzięki! Do zobaczenia na ściance albo w skałach.
REKLAMA
Mirek Wódka
Mirek jesteś Wielki Szacunek
Odpowiedzi: 1