18 maja 2011 19:04

Kolejne zdobycze Adama w Malham – Rainshadow 9a RP i Bat Route 8c OS.

Adam Ondra wykorzystuje jak może każdy dzień spędzony w Malham Cove. W poniedziałek, 16 maja poprowadził słynne Overshadow 9a+ Steve’a McClure’a (pierwsze powtórzenie), a już we wtorek padło Rainshadow 9a Brytyjczyka z 2003 w roku (również pierwsze powtórzenie).


Adam w Malham (fot. steve-mcclure.com)

McClure, wyraźnie pozostający pod wrażeniem poczynań 18-latka, relacjonuje:

W poniedziałek Adam ostatecznie rozprawił się z “Overshadow”, potem przeszedł onsajtem “Bat Route” 8c i zaczął pracę nad “Rainshadow” (wszystko tego samego dnia). Kiedy przyjechaliśmy następnego dnia ok. 13 “Rainshadow” było już zrobione. Adam potwierdził wycenę i zgodził się, że to jedna z najlepszych dróg w rejonie. To, co zajęło mi około 15 dni, jemu zajęło zaledwie dwa (…)

Tym sposobem Czech ma w dorobku cztery dziewiątkowe ekstremy Brytyjczyka: dwa w Kilnsey – North Star 9a i Nothern Lights  9a oraz dwie w Malham Cove – Overshadow 9a+ i Rainshadow 9a. Wszystkie powtórzył jako pierwszy.

Równie dużym osiągnięciem Czecha jest przejście bez znajomości Bat Route 8c autorstwa Marka Leacha z 1989 roku. Nikt wcześniej nie pokonał na Wyspach takich trudności onsajtem!

Więcej o tym, co działo się w ciągu ostatnich dni w Malham możecie przeczytać na blogu Steve’a McClure’a.

Brunka

Źródła: steve-mcclure.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum