27 maja 2011 10:52

I Gliwickie Zawody Wspinaczkowe dla Dzieci i Młodzieży – wyniki

25 maja na ścianie wspinaczkowej “Fabryka Mocy” odbyły się I GLIWICKIE ZAWODY WSPINACZKOWE DLA DZIECI I MLODZIEŻY.


Frekwencja dopisała

Zawody odbywały się w konkurencji na trudność w czterech grupach wiekowych:

  • klasy I-III szkoły podstawowe
  • klasy IV-VI szkoły podstawowe
  • klasy gimnazjalne
  • klasy ponadgimnazjalne


Zacięta rywalizacja

W zmaganiach uczestniczyło 67 zawodników z około 23 śląskich szkół.

Wyniki zawodów są następujące:

Klasyfikacja indywidualna

Szkoła podstawowa klasy 1-3
Dziewczyny:
1. Klaudia Woźniak (“MOKiS” Pyskowice)
2. Dorota Czech ( W Skale)
3. Aleksandra Przywuska (Katolicka Szkoła z Charakterem)

Chłopcy:
1. Rafał Bąk ( SP 5 Chorzów)
2. Miłosz Bujak ( Skarpa – Centrum Sportu Bytom)
3. Dominik Wypiór ( Skarpa – Centrum Sportu Bytom)
3. Mikołaj Pietralczyk (SP 28 Zabrze)

Szkoła podstawowa klasy 4-6
Dziewczyny:
1. Karolina Rusin ( Żyj-aktywnie.pl )
2. Weronika Wojdyła ( SP 31 Zabrze)
3. Karolina Skibińska ( SP 31 Zabrze)

Chłopcy:
1. Łukasz Sobieraj ( SP Gierałtowice)
2. Maksymilian Benek (Katolicka Szkoła z Charakterem)
3. Daniel Galiński ( SP Gierałtowice)

Gimnazjum
Dziewczyny:
1. Elżbieta Czech ( W Skale)
2. Daria Slodczyk ( Skarpa – Centrum Sportu Bytom)
3. Aleksandra Kozielska ( Gimnazjum nr 3 Gliwice)

Chłopcy:
1. Igor Fojcik ( Gimnazjum nr 2 Rybnik)
2. Kamil Czerwik ( Gimnazjum nr 11 Rybnik)
2. Marek Lagaszewski ( Gimnazjum nr 3 Gliwice)

Szkoły Ponadgimnazjalne
Chłopcy
1. Jacek Czech ( W Skale)
2. Daniel Czerwik ( Technikum nr 1 Wodzisław Śląski)
3. Tomasz Korandy (LO nr 5 Gliwice)

***

Klasyfikacja zespołowa

Szkoła podstawowa klasy 1-3
1.  Skarpa – Centrum Sportu Bytom
2. “MOKiS” Pyskowice
3. Katolicka Szkoła z Charakterem

Szkoła podstawowa klasy 4-6
1. SP Gierałtowice
2. SP nr 31 Zabrze
3. GTW Gliwice

Gimnazjum
1. Gimnazjum nr 3 Gliwice
2. Żyj-aktywnie.pl
3. GTW Gliwice

Szkoły Ponadgimnazjalne
1. LO nr 5 Gliwice
2. Katolicka Szkoła z Charakterem
3. LO Animator

***

Organizatorami i sponsorami imprezy byli:

  • Centrum Handlowe “Arena” Gliwice
  • F.P.U.H. "Kunert" Tkaniny
  • Młodzieżowy Dom Kultury Gliwice
  • ABC Wspinania
  • Żyj-aktywnie.pl
  • Liceum Plastyczne w Gliwicach
  • Liceum “Animator” w Gliwicach
  • SARM Gliwice

Specjalne podziękowania należą się sędziemu zawodów Jackowi Czechowi “W Skale”, Zeni Pilarek oraz współautorom dróg Mateuszowi Kolanko i Wojtkowi Kołodziejczykowi.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w następne zawody.

Krzysztof Wróbel (ABC Wspinania)
Łukasz Ostrowski (Żyj-aktywnie.pl)

Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum