6 maja 2011 09:02

Chris Sharma otwiera kolejną 9b – Fight or Flight

Wszystko wskazuje na to, że mówienie o zmianie pokoleniowej i przejęciu pałeczki przez Adama Ondrę to zdecydowanie przedwczesne prognozy. Nie ulega wątpliwości, że Adam prezentuje wyjątkowe umiejętności i absolutnie kosmiczny poziom w światowym wspinaniu, z drugiej jednak strony wielką formę pokazuje w ostatnich tygodniach Chris Sharma.


Chris Sharma w Olianie (fot. Keith Ladzinski)

Obaj zdecydowanie wybiegają poza resztę światowej czołówki. Obaj mają na koncie po pięć dróg w stopniu 9b, czyli dorobek, który pewnie jeszcze długo nie zostanie pobity. Obaj wzajemnie się motywują, inspirują, jedno przejście napędza drugie.

Tym razem ruch należy do Chrisa Sharmy. Po tym, jak w swoje 30. urodziny poprowadził po kilkuletnich bojach głośną First round first minute w Margalefie, zdążył otworzyć już nową drogę w stopniu 9b. Daila Ojeda pisze na swoim blogu o nowości w Olianie pod nazwą Fight or Flight. Co więcej, w tym samym dniu Amerykanin przeszedł jeszcze Chaxi 9a+ (pierwsze prowadzenie należy do Adama Ondry).   

Możliwe, że wkrótce doczekamy się następnej 9b w wykonaniu Chrisa. Amerykanin zaliczył bowiem niezłą próbę na Chaxi Raxi, którą otworzył pod koniec marca w Olianie Adam Ondra. Droga łączy startową partię boulderową wycenioną na 8B+ (Sharma spadł ponoć z ostatniego ruchu na boulderze) i po dobrym reście odcinek w trudnościach 9a/a+.

Dorobek Chrisa Sharmy spod znaku 9b (wszystkie autorskie):

Brunka

Źródła: dailaojeda.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum