1 kwietnia 2011 13:10

Skituring i skialpinizm w Tatrzańskim Parku Narodowym – pomóż w badaniu

Drogie Koleżanki i Koledzy Skiturowcy,

Jestem pracownikiem Katedry Turystyki i Rekreacji, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (oraz członkiem KW Zakopane) i zapraszam do wypełnienia ankiety na temat:

Skituring i skialpinizm w Tatrzańskim Parku Narodowym

Ankieta ta, jest częścią badań nad alternatywnymi formami aktywności sportowo-turystycznych w Tatrach Polskich. Według mnie, skituring należy do tej właśnie grupy, w odróżnieniu od masowych form, takich jak narciarstwo zjazdowe czy turystyka piesza.


fot. TatraTeam

Moje zainteresowania badawcze są wynikiem wzrostu popularności skituringu w ostatnich latach, ponadto chciałbym dokonać charakterystyki grupy osób uprawiających narciarstwo wysokogórskie. Oprócz ankiety prowadzę obserwacje ruchu narciarzy wysokogórskich w Tatrach od 2008 roku. W sezonie 2010/2011 rozpocząłem badania z zastosowaniem loggerów GPS, które mają pokazać rozmiar i zasięg przestrzenny ruchu skiturowego w Tatrach Polskich (pewnie niektórzy z Was spotkali studentów AWF na punktach wejściowych do TPN rozdających loggery).

Część wyników z sezonu 2008/2009 została opublikowana w czasopiśmie naukowym Folia Turistica nr 22/2010.

W związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu.

Ankieta jest anonimowa i wykorzystana będzie wyłącznie w celach naukowo-dydaktycznych.

Skituring i skialpinizm w Tatrzańskim Parku Narodowym

Z góry dziękuję za udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi. W razie pytań proszę o kontakt: mikolaj.bielanski@awf.krakow.pl.

Mikołaj Bielański

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum