7 kwietnia 2011 10:40

Ondra i Traversa filmowo

Jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) wspinaczy sportowych ostatnich lat Adam Ondra i wschodząca, młodziutka gwiazda wspinaczkowej sceny Tito Traversa. Obaj w ostatnich tygodniach zrobili znakomite przejścia. 18-letni Czech potwierdził swoją klasę przechodząc sześć dróg 8c+ w stylu OS!, natomiast Włoch w wieku zaledwie 9 lat wzniósł się na poziom 8b.

Poniżej dwa sfilmowane przejścia Ondry i Traversy. Na pierwszym Adam prowadzi bez znajomości Mind Control 8c+ w Olianie, drogę Chrisa Sharmy z 2009 roku. Prowadzenie miało miejsce mimo nie najlepszych warunków, górna część  ściany była mokra.


Ondra na "Mind Control" 8c+ OS (fot. Vojtech Vrzba)

Dodajmy, że Mind Control była piątą z kolei hiszpańską zdobyczą pokonaną przez Czecha w stylu OS. Wcześniej padły; Kidetasunaren balio erantsia 8c+ i Bizi euskaraz 8c+ – obie w rejonie Etxauri, Powerade 8c+ w Vadiello i El templo del café 8c+ w Alquezar. Onsajtową kolekcję zamyka najtrudniejsza (zdaniem Ondry) z całej stawki, Blanquita w Olianie.  

Mind Control i Adam Ondra:

Na drugim filmie mamy 9-letniego Tito na jego pierwszej 8b – Je est un autre, którą pokonał w styczniu tego roku we francuskim Castillon. Drogę pierwotnie wycenił na 8b+ Cédric Lo Piccolo, a później zredukował o plusa Francuz Enzo Oddo. W marcu Traversa znów wspiął się na trudności 8b. Tym razem w włoskim rejonie Tetto di Sarre przeszedł Criptonite.

Je est un autre i Tito Traversa:

Brunka

Źródła: kairn.com, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum