2 marca 2011 10:31

Ostatni akcent Lodowego PŚ i MŚ – Kirow 2011

Przed nami ostatnia odsłona zawodów lodowych w pucharowym sezonie 2011. W dniach 6-8 marca w Kirowie drytoolowcy rozegrają trzecią edycję Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie i jednocześnie Mistrzostwa Świata na czas.

Po imprezie w rumuńskim Busteni znamy już najlepszych w sprintach. W walce o pierwsze miejsce w rankingu (wszystko rozegrało się oczywiście wewnątrz kadry rosyjskiej) najlepsi okazali się Natalia Kulikowa i Paweł Batuszew. Tym razem u siebie Rosjanie zawalczą o medale MŚ.

Bardzo ciekawie zapowiada się druga z konkurencji. W prowadzeniu przed zawodami w Kirowie na czele stawki mamy Markusa Bendlera i Annę Galiamową. Tuz za plecami Austriaka czają się dwaj bardzo groźni zawodnicy, ze szczególnym wskazaniem na Hee Yong Parka. Koreańczyk stawał w tym roku dwa razy na pucharowym podium (drugi w Korei i trzeci w Szwajcarii), ale co najważniejsze wygrał z Bendlerem w finale MŚ w Rumunii – przypomnijmy, że obaj skończyli drogę finałową i o złocie zadecydował dopiero czas przejścia.

Wśród kobiet, podobnie jak w ubiegłym roku, każde zawody kończą się zwycięstwem innej zawodniczki, a co za tym idzie w końcowym efekcie liczyć się będzie najbardziej „równa” ze stawki. Na dziś jest nią Galiamowa, notabene brązowa medalistka z Busteni. W walce o puchar liczyć się będzie również Czeszka Lucie Hrozowa, która dwie pierwsze odsłony kończyła – podobnie jak Rosjanka – na podium.

Najlepszych drytoolowców poznamy 8 marca, tego dnia odbędą się finały w prowadzeniu i sprintach.

Program zawodów znajdziecie tutaj.

W Rosji nie wystartuje Edyta Ropek, która przypomnijmy zadebiutowała w Lodowym PŚ w szwajcarskim Saas Fee (na kolejną edycję do Busteni nie pojechała z powodu choroby). Edytę zobaczymy natomiast w „TryTool” Krakowskim Mityngu DryToolowym na Zakrzówku, w najbliższą niedzielę 6 marca.  

Brunka

Źródła: theuiaa.org
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum