17 marca 2011 14:05

Boulderowe ósemki – Berger, Ginszt, Herman

Na początku marca Marcin Berger postanowił wykorzystać moc zrobioną w Chironico (przypomnijmy, że w Szwajcarii łupem Marcina padły aż trzy 8A w ciągu jednego dnia) i zmierzyć się z projektem na Kamieniu Mnichowskim – dokładnie wersją SD do problemu Krzyżobranie 7B+ autorstwa Krzyśka Juszczyka.


Marcin Berger i start do "Krzyżobrania", poniżej wspinaczka
na "Keep Fit" (fot. striclybouldering.blogspot.com)

Efektem jest Keep Fit, czyli około 10 wybierających ruchów w dachu. Marcin jednoznacznie o wycenie się nie wypowiedział, mówiąc jedynie, że boulder jest napewno sporo trudniejszy niż 7C w Blo.

Wycenę 8A podał natomiast Michał Ginszt, który kilka dni temu jako pierwszy powótrzył problem Bergera, robiąc zarazem swoje najtrudniejsze przejście. W komentarzu czytamy:

3 dni pracy. Super wspinanie w dachu, po w miarę dobrych chwytach. Zdecydowanie najtrudniejszy boulder jaki robiłem, całość trzyma do końca i każdy ruch sprawia trudność. 5 Gwiazdek ;)

Poniżej Michał na Keep Fit:

Życiówkę zrobił w marcu również 18-letni Dawid Herman (Centrum Sportów Górskich Trango) , pokonując na Kamieniu pod Wysoką w Rzędkowicach boulder Dynuś Supersitdownstart 8A. Do tego dodał jeszcze przejście z liną 622 Upadki Bunga VI.6 na Turni Cyklopa.

Brunka

Źródła: 8a.nu, striclybouldering.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum