28 marca 2011 13:16

“Big Wall Project” Konrada Ociepki i Marcina Wszołka

W sierpniu ubiegłego roku Konrad Ociepka i Marcin Wszołek pokonali jako pierwsi Polacy End of Silence 8b+ (350 m, 11 wyciągów) braci Huberów, jedną z trzech dróg należących do słynnej Trylogii Alpejskiej. Ich kolejnym celem będzie między innymi druga z perełek alpejskiej korony – Des Kaiser Neue Kleider, czyli “Nowe Szaty Cesarza” w rejonie Wilder Kaiser w Austrii.

Nowe Szaty… to jednak tylko jeden z kilku wielkościanowych celów zespołu, wchodzących w skład tzw. “Big Wall Project”. W ramach projektu Konrad i Marcin, w roli fotografa oraz filmowca towarzyszyć im będzie Maciek Dziedzic (podobnie zresztą jak przy End of Silence), obrali sobie za cel trzy wielkie drogi:

 • Voie Petit (8b, 400 metrów) na Grand Capucin, Alpy Francuskie. Drogę wytyczyli w 1997 roku Francuzi Arnaud Petit i Stefanie Bodet, a pierwsze w całości klasyczne przejście z 2005 roku należy do Alexandra Hubera.
 • Pan Aroma (8c, 500 metrów), czyli słynny “Dach Świata” na północnej ścianie Cime Ovest di Lavaredo w Dolomitach, niesamowita linia autorstwa Alexandra Hubera z 2007 roku.
 • Des Kaisers Neue Kleider (8b+, 250 metrów), jedna z dróg wchodzących w skałch Trylogii Alpejskiej, wytyczona przez Stefana Glowacza w 1994 roku w Wilder Kaiser w Austrii.

Więcej o “Big Wall Project” przeczytacie na stronie: http://bigwall.eu.

Patronat nad projektem objęło wspinanie.pl.

Brunka

 
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  błąd [2]
  Wilder Kaiser to nie ściana tylko nazwa całego rejonu. Wspomniana…

  28-03-2011
  mutee