17 lutego 2011 18:01

Siurana na bis. Druga 9b Adama Ondry – La Capella

Próbkę nowej drogi Adama Ondry mogliśmy oglądać w jednym z odcinków produkcji Petra Pavlíčka (cały film poświęcony Czechowi czeka na premierę). Tymczasem16 lutego Ondra ów projekt zrealizował, dając wycenę 9b.

Nowość o nazwie La Capella znajduję się w sektorze La Capella w Siuranie. Początkowo zapowiadała się szybka praca – jak mówi Ondra – na 9a+. Ostatecznie okazało się jednak, że łatwo wcale nie było. Droga padła dosłownie w ostatniej próbie ostatniego dnia pobytu w Siuranie. Wcześniej zaliczył dziewięć lotów z górnego cruxa. Natomiast cała praca nad pasażem trwała w sumie dziewięć dni, w tym dwa dni przepracowane w ubiegłym sezonie.


Sektor La Capella, gdzie znajduje się droga
(fot. novebi.ning.com)

Próby na projekcie, pierwsze minuty filmu (2010):

La Capella, obita jeszcze w 1996 roku przez Carlesa Brasco, to droga jak na hiszpańskie standardy raczej krótka. Liczy zaledwie 15 metrów. Ma mocno boulderowy charakter, z dwoma cruxami w dolnej części. Składa się z trzech boulderowych odcinków bez wyraźnego restu (wg Ondry można je porównać do długiego boulderu w okolicach 8C) i na deser jeszcze partia w trudnościach 7c+, z trikową sekwencją tuż przed łańcuchem.


Adam na "La Capella" 9b (fot. novebi.ning.com)

La Capella jest drugą drogą w stopniu 9b dla Ondry i zarazem jego najtrudniejszą autorską realizacją (do tej pory pierwsze miejsce dzierżyła Marina Superstar 9a+/b w Domusnovas na Sardynii, 2009 rok.) Pierwszą 9b Adam zapisał na koncie w ubiegłym roku, prowadząc (jako drugi) Golpe de estado Chrisa Sharmy, również w Siuranie.  

Brunka

Źródła: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum