10 stycznia 2011 10:44

W koreańskim Cheongsong wystartował Lodowy Puchar Świata

Od dwóch konkurencji, prowadzenie i na czas, rozpoczęli wspinacze lodowi Puchar Świata 2011. Premierowe zawody odbyły się po raz pierwszy w historii PŚ w Azji, w koreańskim Cheongsong (8-9 stycznia).


Chongsong 2011 (fot. Rožle Bregar)

W prowadzeniu Koreańczycy mieli szansę na zwycięstwo swoich faworytów, w tym najmocniejszego zawodnika, świetnie spisującego się w ubiegłym roku Hee Yong Park. Jak się jednak okazuje, nie ma mocnych na niesamowitego Austriaka Markusa Bendlera. I tak już od kilku lat. Odnotujmy więc tylko, że Austriak podobnie jak w sezonie 2010 zaczął Puchar 2011 od zwycięstwa pokonując właśnie Hee Yong i Rosjanina Maksima Tomiłowa.

Wśród kobiet najlepiej wypadła startująca również w czasówkach Rosjanka Maria Tolokonina. Na srebrnej pozycji znalazła się Koreanka Woon Sheon Shin, czym udowodniła, że ubiegłoroczne zwycięstwo w Busteni nie było przypadkowe. Na podium zmieściła się jeszcze Czeszka Lucie Horzova.


Jernej Vukotič (fot. Rožle Bregar)

W czasówkach podobnie bez niespodzianek. Wszystkie medalowe pozycje trafiły do tych, którzy zdominowali w ostatnich latach  lodowe sprinty, do Rosjan. Co prawda, nie wygrali najlepsi w ubiegłym roku Paweł Guliajew i Nadieżda Szubina, ale jeśli nie oni to wiadomo, że na ich miejsce wskoczy za moment któryś z kadrowych kolegów.

Tym razem najszybciej koreański lód pokonali Maksim Tomiłow (jw. trzeci w na podium w prowadzeniu, również trzeci w klasyfikacji 2010 w konkurencji prowadzenie) i Irina Bagajewa.


(fot. Rožle Bregar)

Mężczyźni – prowadzenie:

 1. Markus Bendler (Austria)
 2. Hee Yong Park (Korea)
 3. Maksim Tomiłow (Rosja)

Kobiety – prowadzenie:

 1. Maria Tolokonina (Rosja)
 2. Woon Sheon Shin (Korea)
 3. Lucie Horzova (Czechy)

Mężczyźni – czas:

 1. Maksim Tomiłow (Rosja)
 2. Paweł Batuszew (Rosja)
 3. Maksim Własow (Rosja)

Kobiety – czas:

 1. Irina Bagajewa (Rosja)
 2. Natalia Kulikowa (Rosja)
 3. Maria Tolokonina (Rosja)

Pełne wyniki z Cheongsong znajdziecie tutaj.

Następny przystanek Lodowego Pucharu Świata to już Europa i szwajcarskie Saas Fee (21-22 stycznia).

Brunka

Źródła: theuiaa.org
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum