2 listopada 2010 10:25

Tablica Kukuczki wróciła pod Osterwę!

Za sprawą Fundacji Kukuczki oraz członków Klubu Turystyki Wysokogórskiej oddziału Bielskiego PTTK na symbolicznym cmentarzu pod Osterwą ponownie pojawiła się tablica upamiętniająca Jerzego Kukuczkę.

Tablica upamiętniająca jednego z największych polskich himalaistów została umieszczona na tym Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Tatr wiele lat temu. Niestety została wykonana z materiału nieprzystosowanego do trudnych tatrzańskich warunków i z czasem po prostu się rozsypała. Fundacja Kukuczki postanowiła odtworzyć tablicę i wzięła na siebie ciężar związanych z tym kosztów. 30 października tablica wróciła pod Osterwę.

Oto relacja uczestnika uroczystości, Jana Nogasia z Klubu Turystyki Wysokogórskiej:

Montaż odbył się w sobotę rano i trwał około 2 godzin. Przystroiliśmy tablicę wiązanką z emblematem KTW i biało-czerwoną szarfą. Zapaliliśmy znicze.


Montaż tablicy

O godzinie jedenastej w większym gronie rozpoczęło się uroczyste spotkanie pod cmentarną kapliczką, a później msza. Po mszy część zebranych udała się pod tablicę. Ponieważ nie stosuje się na cmentarzu odsłonięcia tablic więc zostawiliśmy szarfę trochę potarganą już przez narastający halny. Tablica jest zamontowana na największej, tak zwanej "himalajskiej skale”, obok tablicy Piotra Morawskiego i Wawrzyńca Żuławskiego.


Tablica Kukuczki na tzw. himalajskiej skale

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum