28 października 2010 13:36

Daniel Woods i kolejna autorska 8C – Hypnotized Minds

Najbogatszy zestaw boulderów spod znaku 8C i 8C+ zebrał w tym roku Daniel Woods. Choć to pewnie jeszcze nie koniec tegorocznych dokonać Amerykanina. W październiku Woods pokonał czwarty problem z cyfrą 8C, jednocześnie trzeci autorski i trzeci w Colorado. Rozpracował mianowicie stary projekt znany pod nazwą Bears Toss, znajdujący się na Veritas boulder w Rocky Mountains National Park.

“Nowość” nazwał Hypnotized Minds i wycenił na równe V15/8C.  Chętni do powtórzeń muszą się przygotować na mocne przybloki, małe krawądki, obłe “robinhoodki”, kiepskie ściski… – czyli szeroki wachlarz przechwytów z bańką na samym końcu.


Veritas boulder, na którym znajduje się
“Hypnotized Minds” (fot. b3bouldering.com)

A wracając do poprzednich realizacji Woodsa, przypomnijmy, że jeszcze w lutym padło pierwsze przejście krótkiego (8 przechwytów) ekstremu The Game V16/8C+ w Boulder Canyon. We wrześniu natomiast powstała najtrudniejsza, jeszcze krótsza (zaledwie 6 ruchów) propozycja tegorocznego odkrycia – Wolverine Land (Mt. Evans), a mianowicie Warrior Up 8C. Notabene Warrior Up tuż po autorze powtórzył Dave Graham. No i jeszcze czwarta 8C w wykonaniu Woodsa, czyli zimowe trzecie przejście Terremer Freda Nicole w Hueco Tanks.

Brunka

Źródła: kairn.com, b3bouldering.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum