24 sierpnia 2010 19:40

Topo skały Mniszkowa w Będkowskiej

Mniszkowa, to kolejna odsłona efektów prac ekiperskich prowadzonych tego roku przez Fundację Wspinka na skałach Grupy Łabajowej w Dolinie Będkowskiej.


Edyta na drodze “Tajemnicza Kicha” VI+

Mniszkowa leży na początku Doliny Będkowskiej od jej wschodniej strony, nieopodal popularnej Łabajowej. Znajduje się kilkadziesiąt metrów od końca asfaltowej drogi biegnącej w bok od szosy z Krakowa do Olkusza nr 94 w kierunku Jaskini Nietoperzowej.

Skała ma 12 m wysokości i z uwagi na znaczne zacienienie idealnie nadaje się na upalne dni. 6 dróg wspinaczkowych na Mniszkowej zostało przygotowanych i wyposażonych w kompletną asekurację przez Mateusz Paradowskiego w ramach programu nowa WSPINKA.

UWAGA!
Działka wraz ze skałami grupy Łabajowej należy do prywatnego właściciela, który doceniając trud wspinaczy włożony w oczyszczenie skał i utrzymanie porządku pod nimi, zgadza się na uprawianie wspinaczki na jego terenie. Biwakowanie i organizowanie imprez na polanie pod Łabajową jest możliwe po uzgodnieniu z właścicielem. Wchodząc na prywatny teren, by się wspinać, bierzemy całkowitą odpowiedzialność za uprawianie tego sportu na siebie i pamiętajmy, że jesteśmy gośćmi u kogoś z pełnymi konsekwencjami tego stanu rzeczy!

Fundacja WSPINKA przygotowała pełne topo w wersji PDF na stronie Fundacji znajduje się też topo w wersji HTML.

Źródła: Fundacja Wspinka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Nareszcie! [95]
    Dzięki za tę robotę i długo oczekiwane topo (co najmniej…

    24-08-2010
    McAron