1 sierpnia 2010 08:01

Nowy rejon pod Krakowem – Skała nad Potokiem

Pod Krakowem pojawił się kolejny nowy rejon wspinaczkowy. 20-metrowa Skała nad Potokiem leży w Dolinie Prądnika w miejscowości Sułoszowa.

Sakała nad Potokiem - mapa dojazdu

12 dróg wspinaczkowych na Skale nad Potokiem zostało przygotowanych i wyposażonych w kompletną asekurację przez Darka Żurka. Oprócz tego powstały 3 drogi TRAD, każda wyposażona w dwa ringi do założenia stanowiska zjazdowego.

Ze względu na niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i wpadnięcia do potoku, na starcie dróg na głównej ścianie zostało zainstalowane także 5 ringów stanowiskowych.

Koszty zakupu materiałów do zainstalowania stałej asekuracji zostały sfinansowane w ramach programu Nowa WSPINKA oraz z prywatnej zbiórki pieniężnej osób z Sekcji wspinaczkowej KLAMA.PL.

UWAGA! Działka wraz ze Skałą nad Potokiem należą do prywatnych właścicieli, którzy nie mają nic naprzeciw wspinaniu się tam. Wchodząc na prywatny teren, by się wspinać, bierzemy całkowitą odpowiedzialność za uprawianie tego sportu na siebie i pamiętajmy, że jesteśmy gośćmi u kogoś z pełnymi konsekwencjami tego stanu rzeczy! Szczególnie należy zwrócić uwagę na bezwarunkowe nie zanieczyszczanie terenu a zwłaszcza potoku Prądnik.

Fundacja WSPINKA przygotowała pełne topo w wersji PDF na stronie Fundacji znajduje się też topo w wersji HTML.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Sułoszowa [23]
    Witam ! Pragnę przekazać kilka ważnych informacji dotyczących przygotowanego przeze…

    2-08-2010
    Zulus