30 sierpnia 2010 08:01

Magnus Midtboe na 9b – Ali Hulk extension SD

Magnus Midtboe postawił przysłowiową kropkę nad “i”, realizując po trzech tygodniach walki (wielokrotnych zmianach patentów i lotów spod łańcucha, w sumie ponad 40 prób) swój super ambitny plan w jaskini Ali Baba w Rodellarze. Wczoraj, 29 sierpnia, Norweg poprowadził Ali Hulk extension w wersji SD wycenianą na 9b, stając się jednocześnie drugim na świecie, któremu udało się powtórzyć takie trudności. Pierwszym był Adam Ondra, który w marcu ubiegłego roku zrobił drugie przejście ekstremu Chrisa Sharmy Golpe de estado 9b w Siuranie (sektor El Pati).


Norweg w jaskini Ali Baba (fot. magnusmidtboe.com)

Samo Ali Hulk extension autorstwa Daniego Andrady z 2007 roku łączy partie 8c+, 9a i po reście przechodzi w 14-15-metrowy odcinek w trudnościach mocnego 8c+. W sumie około 85 przechwytów/około 25 metrów wspinania w niskim dachu (pierwszą partię Norweg pokonał bez użycia liny).

Ali Hulk extension SD Magnus Midtboe poprzedził jak należy zrobieniem dwóch składowych ekstremu. Najpierw, w połowie sierpnia przeszedł Ali Hulk 9a, a tydzień później poradził sobie z wydłużoną wersją za 9a+. Dodajmy jeszcze, że przed wakacyjną wizytą w Rodellar najtrudniejszą drogą w dorobku Norwega była La novena enmienda 9a+ w Santa Linya (2008 rok).

Wkrótce, jak zapowiada Magnus, relacja fot. i film z przejścia.

Brunka

Źródła: magnusmidtboe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    ali hulk [3]
    "Samo Ali Hulk extension autorstwa Daniego Andrady z 2007 roku…

    31-08-2010
    Gadzic