8 lipca 2010 13:26

Nowy szkocki ekstrem Malcolma Smitha – Hunger 9a

Zapowiedź szkockiej 9a pojawiła się już miesiąc temu. 37-letni Malcolm Smith zrealizował wówczas swój projekt na północnej ścianie Anvil (Argyll) o nazwie Blood Diamond. Kombinację dwóch dróg – Blood Fire Alana Cassidy i Body Blow Dave’a MacLeoda – wycenia na solidne 8c+.

Cztery tygodnie później, dokładnie 7 lipca, Smith otwiera drogę Hunger i stawia przy niej cyfrę 9a. W komentarzu czytamy, że Hunger jest dużo trudniejsza (dużo bardziej wytrzymałościowa) niż Blood Diamond. Być może robiłem trudniejsze ruchy na boulderach, niemniej to na pewno moja najtrudniejsza wspinaczka z liną – komentuje Szkot.


Malcolm Smith na "Hunger" 9a (fot. Mark McGowan)

Malcolm Smith to oczywiście mistrz „siłowych przechwytów”, prawdziwa legenda brytyjskiego wspinania. Ma na koncie przejścia słynnych dróg, których powtórzenia można policzyć na palcach jednej ręki – chociażby Hubble 8c+ Bena Moona z 1990 roku w Raven Tor. Ma również w dorobku masę ekstremalnych boulderów, w tym Dreamtime V14/8B+ Freda Nicole w Cresciano (pierwotnie V15), czy własny problem Pilgrimage 8B+, otwarty w 2004 roku w Parasella’s Cave.

Więcej szczegółów o najnowszej realizacji Malcolma Smitha – Hunger już wkrótce.

Brunka

Źródła: markmcgowan01.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum