3 lutego 2010 12:55

Triatlon w Dolinie Białej Wody

Miło mi donieść, że powstała nowa droga w jednym z najładniejszych rejonów lodowo-mikstowych w Tatrach, w Dolinie Białej Wody, na Vzdusnym Ladzie. Triatlon, bo tak brzmi nazwa nowej linii, wytyczył zespół w składzie Darek Melon Melaniuk, Łukasz Pietrzykowski i Marcin Flower Poznański.


Marcin "Flower" Poznański na pierwszym wyciągu "Triatlonu"

Droga składa sie z trzech krótkich wyciągów, w tym dwa zostały wyposażone w stałe przeloty. Pierwszy wyciąg to drytoolingowe wspinanie o trudnościach M7+ (może okazać się trudniejsze ze względu na skomplikowany patent :-) Skała na ostatnich metrach jest krucha. Drugi wyciąg, pomimo kruchego startu, jest jedną z ładniejszych wspinaczek mikstowo -sportowych w Tatrach. Górna część wyciągu wprowadzającego na lód to kilka atletycznych ruchów o trudnościach około M7 (na tym wyciągu trudności są uzależnione od ilości lodu). Trzeci wyciąg to wspinanie o niewygórowanych trudnościach WI3, kończących sie na stanowisku z Utoku na hit spic Paradu.


Marcin "Flower" Poznański i drugi wyciąg

Na zdjęciu z drugiego wyciągu jest widoczny dach, gdzie znajduje się projekt, nad którym wciąż pracujemy i czekamy na więcej lodu. W związku z tym prosimy o nie wspinanie się tą linią. Zamontowaliśmy na niej dodatkowo kilka przelotów, dokładnie na pierwszym wyciągu, co ułatwia dostanie sie pod okap.

Marcin Flower Poznański
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Plakietka na starcie [2]
    Brawo! A wkręciliście już plakietkę na starcie? p

    3-02-2010
    heLLios