19 stycznia 2010 08:01

Małe formy zimową porą

Zima w pełni i prawdziwi miłośnicy boulderingu zaciskając zęby oraz ręce na niezapoconych przy tych temperaturach chwytach pokonują kolejne linie.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, przy okazji przejścia Dreamtime po obrywie, o nowym projekcie Nalle Hukkataivala w Sobrio. Fin jeszcze w grudniu uporał się z 20-ruchowym trikowym problemem i powstało Ninja Skills 8B+.


Nalle Hukkataival na Ninja Skills 8B+

Za Oceanem nie próżnuje Paul Robinson. Jeszcze w grudniu dokonał pierwszego powtórzenia problemu Dave’a Grahama Lost in the Hood 8B+. Zaś na początku stycznia zrobił The Grand Hustle 8B oraz Meadowlark Lemon 8B, oba w Red Rocks. Do Meadowlark Lemon jest możliwy start SD, który Paul ocenia na 8C. Przy okazji warto przypomnieć Robinsona w filmie Chucka Frybergera, zobaczycie go tam na The Big Worm (8b+) oraz Terremer (8c).

Tradycyjnie już, news boulderowy nie może obyć się bez Adama Ondry. Czech robi formę na boulderach i w ostatni weekend wspinał się w Bahratal (okolice Drezna), gdzie przeszedł onsight Engpass 8A+ oraz zafleszował Starbug 2 8A+ (oba wcześniej były wyceniane na 8B). Adam przeszedł również Blackberries 8B. A plon weekendowego wyjazdu to: 8B, 8A+ OS, 8A+ flash, 8A+, 8A OS, 8A, 7C+ OS, 7C+, 2x 7C.

Na koniec parę przejść z polskiej sceny boulderowej. Konrad Saladra pokonał trzy 7C+ w Czechach – Duch Bez Tvare (Bor) oraz Trollicka i Festival Experymetalnych Kultur (Ostas).

Jak podaje Wspinacz Blog w Ostasu działał również Marek Muras Pobran. Do swojego kajeciku wpisał Master of Rock 8A. Pierwotna wycena tego problemu wynosiła 7C/C+, lecz Martin Stranik zaproponował podniesienie jej właśnie do 8A. Muras jest w formie, przejście wspomnianego wyżej Festival Experymetalnych Kultur 7C+ zajęło mu zaledwie 20 minut.

Mysza

Źródła: morpho.pl, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    świeżaski [3]
    ach jak się miło czyta odgrzewane kotlety... newsy z przed…

    20-01-2010
    gruby