24 września 2009 21:15

Tatrzański Matrix – kolejne powtórzenie

Kolejnego powtórzeniu tego lata doczekał się Matrix (IX) na Kościelcu. Wczoraj, 23 września drogę poprowadził zespół Wojciech Karnaś (Jurajski Klub Wysokogórski) i Mikołaj Stefaniak.


Wojtek Karnaś na 3 wyciągu (fot. Mikołaj Stefaniak)

Wojtek Karnaś o Matrix:

Pierwszą i drugą długość liny (VII-, VII) poprowadził Mikołaj, dla którego był to debiut w Tatrach. Oba wyciągi padły w drugiej próbie. Wyciąg trzeci wyceniany wg autora na -IX, po niefortunnym locie z urwanym stopniem udało mi się ostatecznie poprowadzić w drugiej próbie.

Czwarty wyciąg (IX) pokonałem w stylu OS. I tu niestety, pomimo niewątpliwie ładnych przechwytów na wspomnianych wyciągach, przychylam się do opinii, iż wyciągi te zasługują na korektę wyceny. Według mnie trudności trzeciego wyciągu mieszczą się w granicach stopnia ósmego. Z kolei ostatni wyciąg, moim zdaniem, niewiele się różni od najtrudniejszego na sąsiadującym “Pulp Fiction” i zasługuje na wycenę VIII+/-IX. Jednak pomimo tego uważam ten wyciąg za jeden z ładniejszych, jakie udało mi się poprowadzić. Ogromne słowa uznania dla Piotra Drobota za niezwykle estetyczną linię.

Zobacz też: W telegraficznym skrócie – przejścia tatrzańskie lipiec-wrzesień.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum