11 sierpnia 2009 08:01

Paweł Draga w Mamutowej

Jaskinię Mamutową (Dolina Kluczwody) odwiedził ostatnio Paweł Draga (KW Gliwice, Kvapi, Lhotse Team). Jednym z ciekawszych przejść gliwiczanina jest powtórzenie rzadko chodzonej Salman Rushdie VI.6/6+ (połączenie Czekając na Godoffa z Macierewiczem). W odczuciu Pawła raczej VI.6+, czyli tyle ile dał pierwotnie autor drogi, Tomek Mendoza Ręgwelski.


Paweł na "Salman Rushdie" (fot. Piotr Klubiński)

Poza Salman Rushdie padło kilka mamutowych klasyków; Fumar Perjudica VI.7, Mechanika Skręta Cienkiego VI.6/6+ i Czekając na Godoffa VI.6, pojawiła się też jedna nowość…

Słowo komentarza, Paweł Draga:

Udało mi sie otworzyć nową, ciekawą linię w Mamutowej. Droga biegnie filarem w dachu, na lewo od drogi Przyczajony Kucyk, Ukryty Smok” (stanowisko wspólne z “Przyczajonym Kucykiem…”). Nazwa brzmi nowości “Gulik Majster”, wstępna wycena około VI.4 (5R+ST), na trzecim ringu została założona pętla, co ma wyeliminować tarcie na linie.


Nowość "Gulik Majster" VI.4

Gulik Majster to nie jedyny autorski projekt Pawła Dragi w Mamutowej. Inne jego realizacje w jaskini to: Hipertrofia Robocza VI.6/6+ (start drogą Fumar Perjudica, a końcówka po lewej stronie wewnętrznego przęsła), Łyżwa VI.2 (start Godoffem, końcówka podobnie jak Hipertrofia) i Aneta Krawczyk VI+ (start się w głębi jaskini, na prawo od Ślepej Odnogi).

Brunka

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Do wuja miłego..... [8]
    MaciErewicz a nie MaciArewicz

    11-08-2009
    Szalony