31 sierpnia 2009 08:01

Juniorskie MŚ w Valence. Złoto na czas dla Aleksandry Rudzińskiej

Organizatorzy tegorocznych, XVI Mistrzostw Świata Juniorów we francuskim Valence (27-30 sierpnia) z dumą podkreślają rekordową frekwencję startujących. I rzeczywiście, sięgając pamięcią nigdy wcześniej na juniorskiej imprezie nie zarejestrowało się aż tylu zawodników  – ponad 700 nastolatków z 39 państw podzielonych na trzy grupy wiekowe (w obu konkurencjach, prowadzenie i na czas).

Hala w Valence (fot. planetgrimpe.com)

• Na czas

Bardzo dobrze wypadli Polacy w czasówkach. W tej konkurencji mamy Mistrzynię Świata. W kategorii juniorów B złoto (z czasem 18.46) wywalczyła 15-letnia Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin. Gratulacje!

• Prowadzenie

Tutaj Polacy pokazali się niestety z dużo gorszej strony. Zacznijmy więc od tych, którzy w Valence zwyciężali. W konkurencji prowadzenie zdecydowanie dominowały barwy austriacko-francuskie. Austriacy zdobyli aż cztery medale, w tym dwa złote (byłoby pewnie więcej, gdyby nie absencja pauzującej przed Rock Master Johanny Ernst). Francuzi wywalczyli sześć medali, w tym jeden złoty dla Charlotte Durif (to już piąty, juniorski medal dla Francuzki).

Charlotte Durif (fot. planetgrimpe.com)

Osobna historia to łatwy do przewidzenia występ Adama Ondry, który zaczął rządzić już także w zawodach seniorskich (tegoroczna wygrana w Pucharze Świata w Barcelonie – news i Imst – news).

Adam Ondra (fot. planetgrimpe.com)

Polacy pozajmowali odległe, żeby nie powiedzieć bardzo odległe pozycje. Fakt, że najlepiej z naszej kadry „prowadzącej” wypadł Kamil Ferenc (32 miejsce) mówi sam za siebie…