7 sierpnia 2009 15:41

Fiński ślad w Rocklands – “Livin’ Large” 8C

Nalle Hukkataival ponownie zawitał do piaskowcowego Rocklands (RPA). Bynajmniej nie po to, by powtarzać istniejące klasyki. Te odhaczył już w zeszłym roku, podczas kilkutygodniowej wizyty w rejonie. Padły wówczas między innymi; słynna Amandla 8B+ Freda Nicole z 2005 roku – przejście wyjazdu, Sky 8B+ (wg Fina problem idealny, jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek robił) oraz Madiba 8B+ i Moistie Meisie 8B+, obie zrobione w ekspresowym tempie i określone przez Nalle jako lajtowe. Fin pokusił się wówczas także o kilka własnych realizacji, w tym Hole in One 7C+ i Solar Power 8A+.


Nalle Hukkataival (for. Chuck Fryberger)

Tym razem Nalle wrócił do Rocklands, by zrealizować swój projekt życia, autorski Livin’ Large. 5 sierpnia, po dwunastu długich, stresujących dniach prób (o tym, jak psychiczny jest Livin’ Large,świadczy wędkowanie przez Fina problemu) światło dzienne ujrzał jeden z najtrudniejszych boulderów na świecie, od dziś wizytówka Rocklands.

Hukkataival zaproponował dla nowości 8C. Zważywszy, że ma przewspinanych kilka podobnych trudności – na czele z drugim przejściem The Island 8C Dave’a Grahama w Fontainebleau (2008) – wypada wierzyć, że wycena Livin Large się utrzyma…


Z perspektywy i z bliska – poniżej Fin na “Livin Large” 8C
(fot. Chuck Fryberger) 

I jeszcze kilka słów opisu. Livin’ Large to imponujący, 8-metrowy, przewieszony kant najbardziej okazałego “kamienia” w Champagne Sector. Problem oferuje techniczne przechwyty na całej długości. Jak pompujący jest ciąg na Livin’ Large świadczy kilka potężnych lotów Fina już z samego końca, dosłownie centymetry przed topem.

Brunka

Źródła: lenslam.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Afryka Południowa? [2]
    Może chodziło o Republikę Południowej Afryki?

    7-08-2009
    mtzc