3 sierpnia 2009 12:58

Edyta Ropek wygrywa Puchar w Val di Daone i Puchar Świata 2009

W rozegranych na słynnej zaporze wodnej w Val di Daone zawodach, po raz drugi z rzędu, powtarzając swój sukces z 2008 roku, zwyciężyła Edyta Ropek (MKS Tarnovia)! Polka, pokonując rywalkę z Rosji Annę Saulewicz i jej rodaczkę Jurinę Walentinę, utrzymała się również na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tegorocznego pucharu, którego finałowe podium było identyczne z tym w Daone. Ropek po raz drugi sięga po to najwyższe trofeum wspinaczkowe, również powtarzając swój wielki sukces z 2008 roku.


(fot. newspower.it)

Znakomicie wypadła reprezentacja Polski. Aż pięciu zawodników znalazło się w finale. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobre miejsca zajęli Łukasz Świrk (SMG Lubin) – 3 miejsce i Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia) – 4 miejsce. Nieco gorzej poszło Klaudi Buczek (MKS Tarnovia) – 7 miejsce i Jędrzejowi Komosińskiemu (AZS PWSZ Tarnów) – 8 miejsce. W zawodach zwyciężył Czech Libor Hroza, przed Ukraincem Maksimem Osipowem.

W zawodach startowała również Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin), która niestety nie zdołała awansować do finału i ostatecznie sklasyfikowana została na 11 miejscu.

Edyta Ropek ustanowiła również nowy rekord szybkości na drodze wspinaczkowej na zaporze w Daone. Pokonując ustanowiony w 2008 roku swój stary rekord – 25,19 s, wyśrubowała go w finałowym biegu do 22,37 s.! Również Łukasz Świrk ustanowił nowy rekord drogi w biegu eliminacyjnym 14,79 s. Mężczyźni startowali na „drogach kobiecych”.

Pełne wyniki z Val di Daone tutaj.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2009 na czas – kobiety, mężczyźni.

Źródła: edytaropek.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Edyta na pudle [14]
    No to już wiadomo kto dostanie JEDYNKĘ !!! zajebjaszcze gratulacje

    3-08-2009
    krecik