28 lipca 2009 18:20

Najtrudniejsza w Afryce Południowej – Mazawattee

Afryka Południowa doczekała się prawdopodobnie swojej najtrudniejszej drogi wspinaczkowej. A wszystko za sprawą Adama Ondry, który bierze obecnie udział w Petzl Rock and Road trip i w ramach tegoż postanowił poeksplorować okoliczne rejony. Wybór Czecha padł na Montagu, jeden z najlepiej rozwiniętych rejonów skalnych w prowincji Western Cape (około 2-3 godziny na wschód od Cape Town).   

To właśnie w Montagu od 12 lat na realizację czekał projekt autorstwa Seana Maascha. Przez lata do drogi przystawiało się bezskutecznie kilku najlepszych miejscowych wspinaczy, w tym Ben Harper, Arjan De Kock i Matt Bush. Ten ostatni był zresztą najbliżej zrobienia drogi. Tymczasem problem rozwiązał “ot tak” w miniony poniedziałek młody Czech, po obejrzeniu chwytów, zapatentowaniu ruchów etc. – w drugiej próbie. Adam zachował oryginalną nazwę Mazawattee i wycenił wstępnie pasaż na 35/8c+, podnosząc tym samym poziom sportowego wspinania w Południowej Afryce o kolejny szczebelek.


Adam Ondra na "Mazawattee" 35/8c+, Montagu
(fot. Trystan Firman)

Więcej zdjęć z Mazawattee na ClimbZAgallery.

Poza Mazawattee Ondra przeszedł również w drugiej próbie znaną Two To Win 34/8c (Streetfight) w Oudtshoorn. Na realizację czekają ponoć następne projekty…

Mazawattee – pierwsze przejście okiem kamery:

Brunka

Źródła: rockandroad.co.uk

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum