4 czerwca 2009 13:55

Polski "TradTrip"

Dwa tygodnie temu rozpoczął sie "TradTrip" którego pomysłodawcą jest Marcin Flower Poznański. Ma on na celu odwiedzenie wszystkich rejonów w Polsce i poprowadzenie w nich najtrudniejszych dróg spod znaku Trad, tych już istniejących lub wytyczenie nowych linii. Drogi będą wyceniane w pierwszym członie skali E połączonej ze skalą Kurtyki.

W pierwszym "Epizodzie" Flower z Darkiem Melonem Melaniukiem wspinali się w nowym kamieniołomie w Suchej Górze, gdzie wytyczyli drogę o nazwie A.W.N. i trudnościach E3 VI.1.


Darek "Melon" Melaniuk na "A.W.N." E3 VI.1
(fot. Flower)

Drugi „Epizod” to wizyta w podkrakowskich dolinkach, a dokładnie w Dolinie Kobylańskiej, gdzie (wspólnie z niżej podpisanym) została poprowadzona Rysa Rysia Wprost i wyceniona na E5 VI.3.


Marcin Poznański na "Prostowaniu Rysy Rysia" E5 VI.3
(fot. Piotr Drożdż)

Pod lupę trafiła również Dolina Kluczwody, gdzie został poprowadzony Filarek Opozdy na Rogatej Turni, który wyceniliśmy na E4 VI.1+ oraz nowa droga na Szerokiej Turni Ajport E6 VI.3+/4.

„Epizod” trzeci to Jura Północna, gdzie została załojona rysa o nazwie Bella Pupa znajdująca się na Białym Kamieniu w Karlinie (w 2008 roku została poprowadzona przez Piotrka Poloczka oraz Rafała Pietrasika i wyceniona na VI.4+). Marcin proponuje wycenę E7 VI.5.


Marcin na "Bella Pupa" E7 VI.5
(fot. Przemysław Michna)

Przemysław Michna

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Szeroka Turnia jest w Kobylanach... [6]
  ... w Kluczwodzie jest Szeroka Skałka. Jak na tak honorne…

  4-06-2009
  biedruń

  Sztuczki [88]
  Gratuluję Bella pupy, VI.5 to chyba jednak przesada , ale…

  4-06-2009
  rapi