21 lutego 2009 08:01

Z Margalefu, tym razem mocniej – nowe 9a+ Sharmy

Okazuje się, że ostatnie przejścia Ramóna Juliana Puigblanque i Markusa Bocka w rejonie Margalef (news) były tylko przedsmakiem dla tego, co zrobił wczoraj Chris Sharma. O hiszpańskich planach ekiperskich Sharmy i Daniego Andrady piszemy zresztą na bieżąco, a największą przeszkodą w ich realizacji – przynajmniej w ciągu ostatnich paru tygodni – była kiepska pogoda.

Tym razem jako pierwszy o nową linię postarał się Amerykanin. Efektem jest kolejny już autorski pasaż o nazwie Demencia Senil wyceniony wstępnie na 9a+. To krótka, bo licząca zaledwie (jak na Hiszpanię) 15 metrów, mocno przewieszona droga biegnąca ścianą słynącego z ekstremów sektora Laboratory w Margalefie.


Amerykanin w akcji (fot. Pete O’Donovan)

Zanim poznamy więcej szczegółów na temat najnowszej realizacji Chrisa Sharmy, dodajmy, że w 2008 roku zebrał on na swoje konto całkiem pokaźną kolekcję własnych, hiszpańskich dróg spod znaku 9a i 9b, w tym między innymi: Victima perfecta 9a (Margalef), Gancho perfecto 9a (Margalef), Papichulo 9a+ (Oliana) i wreszcie Golpe de Estado 9b (Siurana, news).

Brunka

Źródła: kairn.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Galope Estado [4]
    ...Galope Estado to prostowanie do Estado Critico w Siuranie.

    21-02-2009
    wczesny