26 lutego 2009 08:01

Papichulo 9a+ powtórzone

Kilka dni temu Chris Sharma wykorzystał idealne warunki, realizując w Margalef swoją nową linię o nazwie Demencia Senil 9a+ (sektor Laboratory, news). Tymczasem w Olianie Adam Ondra zdążył zrobić pierwsze powtórzenie innego ekstremu autorstwa Amerykanina, ciągowego Papichulo 9a+. Sharma wytyczył 45-metrowy pasaż wiosną ubiegłego roku. Lubiących długie wspinanie zainteresuje pewnie fakt, że na ścianie pojawiła się już ponoć nowa amerykańska propozycja, tym razem licząca aż 60 metrów Humildes pa’rriba wyceniona na 8a+. 

Papichulo jest trzecią 9a+ w dorobku Adama, po ubiegłorocznych: La Rambla extension autorstwa Ramoneta w Siuranie (5. próba!, news) i Open Air Alexa Hubera w Schleier Wasserfall (news).

Warto odnotować jeszcze jedno przejście Ondry z ostatnich dni. W drodze do Hiszpanii Czech zatrzymał się na chwilę we francuskim Seynes, gdzie w już styczniu zebrał całkiem spory zestaw onsajtów (w tym trzy „ósemki b” w ciągu jednego dnia). Tym razem przeszedł bez znajomości Metaphysique des tubes 8c.

Przy okazji, sporo onsajtowo wspina się również wspomniany Ramón Julian Puigblanque. Najświeższe zapisy OS Hiszpana z rodzinnych rejonów to; Falconetti 8b+ i Oxigen 8b w Montsant oraz Marroncita 8b (8b/b+) w Olianie. Natomiast dorobek RP z ostatnich dni to Sin Domesticar 8c+ zrobione w czterech próbach w Margalef.


Ramonet na "Marroncita" 8b/b+ w Olianie
(fot. Luis Vera)

Brunka

Źródła: kairn.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum