11 lutego 2009 08:58

Hueco Tanks – bez ekstremów, ale mocno

17-latek Andre di Felice pokonał w Hueco dwie 8B: Rumble in the Jungle, – co do którego sugeruje przecenę o stopień niżej oraz Crown of Aragorn. Ten ostatni okazał się być bardzo pechowym problemem dla Webba Parsonsa. Australijczyk kilka dni temu poważnie zwichnął na nim bark. Do Hueco dotarł w ostatnim czasie również Dave Graham. Po pierwszej godzinie wspinania pokonał niezbyt trudny, jak sam pisze, Algerita 8B, niedługo potem przeszedł jeszcze Alma Blanca w tym samym stopniu.

Pozostając w amerykańskich klimatach, Kanadyjczyk Cory French opracował swoje oryginalne patenty na przejście jednego z najbardziej mitycznych boulderów na świecie – Manadala SD 8B+, co zaowocowało oczywiście dojściem do samego topu.

Mandalę oraz inne bouldery i imponujące highballe w Bishop można obejrzeć w dopiero co zmontowanym (w styczniu) filmie Jona McCartie Mirando. Głównymi bohaterami są m.in. Daniel Woods, Ethan Pringle, Giovani Traversi. To bardzo pozytywna wizualizacja przejść, bez zbędnego amerykańskiego gadania w stylu “najsmeen” i “komon”.

Xenia

Źródła: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum