12 stycznia 2009 18:05

Wiszące ogrody w Dolinie Białej Wody

Rejon Wiszących Ogrodów znajduje się ok. 500m na prawo od Kaskad. Teren ten został dostrzeżony przez nas, czyli Darka Melona Melaniuka i Marcina Flowera Poznanskiego, kilka lat temu.


Marcin Poznański wspina się na "Galileo" M6+
(fot. Bettina Misselhorn)

W rejonie poprowadziliśmy trzy drogi, które wyposażyliśmy w przeloty (spity) i kilka haków. Drogi posiadają ringi zjazdowe, przy czym Walkabout i Galileo mają jeden wspólny. Drogi ochrzczciliśmy w języku angielskim, ponieważ uznaliśmy, że polskie nazwy się nie przyjmą a po słowacku niestety nie mówimy ;). Drogi każdego roku, ze względu na warunki, wyglądają inaczej, ale ich trudności zasadniczo się nie zmieniają.

Marcin Poznański

Wiszące Ogrody – Dolina Białej Wody
Wiszące Ogrody, Dolina Bialej Wody, topo

1. Flying Icicle M7
Darek Melaniuk i Marcin Poznański
Droga startuje wywieszonym terenem (ubezpieczonym w spity) doprowadzającym do lodospadu WI5. W połowie lodospadu znajduje się spit, który został osadzony w czasie pierwszego przejścia, kiedy było bardzo mało lodu. Obecnie przy dobrych warunkach lodowych jest możliwa asekuracja z samych śrub lodowych. Na końcu drogi znajduje się ring zjazdowy. Droga ma około 40m.

2. Walkabout M6+
Marcin Poznański
Droga startuje kilka metrów na prawo od Flying Icicle. Pierwsze kilka metrów to trawy i skała (spity i haki), potem wejście na Sopel z lewej strony i dalej polewa do ringa zjazdowego. Zielonym kolorem oznaczony jest projekt (jest to otwarty projekt).

3. Galileo M6+
Marcin Holewa i Marcin Flower Poznanski
Droga znajduje się na prawo od Walkabout i startuje terenem skalnym (spity, dłuższa pętla i friend 2) doprowadzającym do lekkiego przewieszenia. Potem wprost przez przewieszke i lód do ringa zjazdoweg

Zdjęcie i topo Bettina Misselhorn

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    DT a słowacy [5]
    a co słowacy na obijanie "ich" skał? Ciekawe czy nie…

    12-01-2009
    krasssnal