20 października 2008 09:38

Zakrzówek trochę bardziej czysty

W sobotę 18 października sprzątaliśmy najbliższe okolice sektorów wspinaczkowych na Zakrzówku (patrz: Sprzątanie Zakrzówka już w sobotę!).

Pogoda dopisała, sprzątający też. Przybyło kilkudziesięciu wspinaczy, spontanicznie dołączyły do nas studentki Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, harcerze z III Podgórskiej Drużyny Harcerzy oraz mieszkańcy Krakowa. Do godz. 15.00 zebraliśmy 129 worków pełnych śmieci oraz śmieci, które się do worków nie zmieściły.

Nasz sukces jest jednocześnie porażką tzw. „społeczeństwa”. Trudno uwierzyć, żeby na tak małym skrawku terenu było aż tyle śmieci. Przeważały butelki (szklane i PET) oraz puszki, ale były tez ciekawostki: dziesięć (!) różnych rozmiarów urządzeń do grillowania, motyka i szpadel, znak drogowy „zakaz ruchu w obu kierunkach”, dywaniki do Daewoo Lanos, klucze do domu, walizki i kilka opon.

Dziękuję tym wszystkim, którzy zjawili się na Zakrzówku. Tych, których nie było – zapraszam w przyszłym roku.

Nie udałoby się, gdyby nie okazana nam pomoc. Dziękuję firmom Gerium i Kraken. Szczególnie wielkie podziękowania dla Maćka Cużydło z Krakena oraz Grześka Magdziarza z Fugazi.

Akcja sprzątania sektorów wspinaczkowych Zakrzówka została zorganizowana przez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” oraz Klub Wysokogórski Kraków.

Włodzimierz Porębski
Dyrektor Operacyjny IŚW "Nasze Skały"
dyrektor@naszeskaly.pl
tel. 0662 149 400
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    na klaty... [7]
    ...poleciały spntanicznie? [i]spontanicznie dołączyły do nas studentki Wydziału Biologii i…

    20-10-2008
    dr know