9 października 2008 09:22

Tarnów 2008 – podsumowanie

W minioną sobotę, 4 października odbyły sie zawody o Puchar Polski Seniorów w prowadzeniu. Była to druga odsłona edycji cyklu zawodów o Puchar Polski 2008 spośród trzech zaplanowanych w tym roku.

W zawodach wystartowało 37 zawodników (18 kobiet i 19 mężczyzn). Zwyciężyli aktualni mistrzowie Polski: Kinga Ociepka (KS Korona) i Marcin Wszołek (CW Reni-Sport).

Marcin Wszołek (fot. Marcin Czajka)

Runda eliminacyjna po raz pierwszy w historii zawodów seniorskich została rozegrana w formule flash, na dwóch drogach, co pozytywnie zostało odebrane przez zawodników.

Wśród panów bezbłędnie z drogami eliminacyjnymi (półfinałowymi-:) poradzili sobie: Łukasz Dudek (KSE Jura Zawiercie), który pokazał największą moc (zwłaszcza na drodze nr 1), Marcin Wszołek oraz reprezentant MKS Tarnovia Piotr Bunsch, kwalifikując się tym samym do finału z pierwszej pozycji.

Wśród pań wysoką formę potwierdziły jak zwykle: Kinga Ociepka, Agata Wiśniewska (KW Toruń), Oliwka Bechyne-Goś (KS Korona) i Gosia Kusztelak (UKA Warszawa), które również zatopowały na obydwu drogach.

Kinga Ociepka (fot. Marcin Czajka)

Wieczorne finały to już zmagania najlepszych zawodników w tradycyjnej formule on-sight, w ośmioosobowych składach.

Drogi przygotowane przez "Tome" Tomka Oleksego (MKS Tarnovia, Bergson Team, POLDiM, Evolv), pełniącego funkcję dyrektora zawodów, w pełni spełniły jego oczekiwania, rozrzucając zawodników w różnych miejscach (no może z wyjątkiem drogi finałowej męskiej). Dla zwycięzców tej imprezy, "Mara" Marcina Wszołka i "Kindziora" Kingi Ociepki okazały się całkowicie wkaszalne. Zawodnicy ci potwierdzili tym samym swoją dominację na krajowym podwórku w tej konkurencji.