19 września 2008 08:01

Ślad Zdobywców w Karpaczu

Pomysl Śladu Zdobywców narodził się trzy lata temu. Od tego momentu Karpacz stał się  miastem ludzi gór i od tego roku , we wrześniu na Skwerze przed Urzędem Miasta odsłaniane są odlane w brązie ślady butów wyprawowych polskich himalaistów.

Urząd Miasta w Karpaczu i Szkoła Górska chcą w ten sposób uhonorować nie tylko sportową rywalizację i zdobywanie szczytów ale przede wszystkim konsekwentne realizowanie własnej pasji i wkład w dzialalność górską na świecie.
"Zdobywcy" to dla nas osobowości górskie, ludzie, których postawa jest godna naśladowania. Kapituła bierze pod uwagę ambitne dokonania, w sztuce jaką jest alpinizm. Liczy się stopień trudności pokonanych dróg, styl wspinaczki a także stosowanie zasad fair play, szczególne umiejętności współdziałania w pracach wypraw górskich. Osiągnięcia górskie nie są tak wymierne jak wyniki dyscyplin sportowych, dlatego przy wyborze kolejnych osób Kapituła kieruje się także opinią środowiska górskiego. Dla nas nie ma Zdobywców ważniejszych i mniej ważnych, dlatego zawsze są oni wymieniani w kolejności alfabetycznej.


Zdobywcy w Karpaczu

21 września 2008 już po raz trzeci Karpacz zaszczycą swoją obecnością sławy himalajskie. W tym roku ślad w naszym mieście zostawią:

 • Andrzej Czok- którego ślad odsłoni żona Wanda
 • Halina Krüger-Syrokomska, której ślad odsłoni córka Marianna.
 • Anna Okopińska
 • Janusz Skorek

Niestety nie mogliśmy uhonorować wszystkich jednocześnie i z żalem odłożyliśmy na następne lata dekorację wielu wspaniałych himalaistow.

PROGRAM SPOTKANIA (21 WRZEŚNIA, NIEDZIELA)

11.15 – 11.50 – spotkanie z dziennikarzami i Burmistrzem Karpacza ( Hotel Rezydencja, ul. Parkowa 6)

12.00 – uroczyste otwarcie Śladów Zdobywców – Urząd Miasta Karpacza

13.00 – obiad Hotel Rezydencja, ul. Parkowa 6, ( dla gości zaproszonych)

13.30 – wyjazd  autokarem na lotnisko w Łomnicy

14.30 – przeloty szybowcami nad Karkonoszami ( Łomnica Lotnisko) dla gości zaproszonych

17.30 – poczęstunek, przejazd do Michałowic (dla gości zaproszonych)

19:00 – przedstawienie w Teatrze Naszym – Michałowice , przedstawienie otwarte dla wszystkich chętnych -prosimy o zgłaszanie udziału: biuro@szkolagorska.com

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Ślad Zdobywców [1]
  po prostu pretensjonalne

  19-09-2008
  mesut