12 lipca 2008 08:01

Nowości wydawnicze (maj-czerwiec 2008) – przewodniki

Niezmiernie miło mi po raz kolejny opisać nowości na rynku księgarskim związane ze wspinaniem. Wydaje się, że ten rok będzie rekordowy pod względem wydanych pozycji o tej tematyce, a na pewno jest już rekordowy ze względu na liczbę wydanych przewodników wspinaczkowych. A zatem zacznijmy od przewodników. Po wydanym na początku roku przewodniku po Ostańcach Jerzmanowickich i Dolinie Szklarki przyszła pora na trzy kolejne:

Rzędkowice 2008. Przewodnik wspinaczkowy

Krzysztof Wróbel

ABC Wspinania

2008

Cena: 25 zł

Przewodnik dostępny w naszej księgarni.

Stosunkowo niewielki (62 strony) przewodnik całościowo opisuje Rzędkowice, jeden z najpopularniejszych rejonów Jury Północnej. Autor, Krzysztof Wróbel, oparł przewodnik w 100% na zdjęciach skał, co było możliwe ze względu na charakter rejonu. Drogi zostały opatrzone ikonkami, opisującymi wystawę, charakter wspinania, asekurację. Recenzja wkrótce…


Dolina Będkowska, wydanie 2. Przewodnik wspinaczkowy

Rafał Nowak, Przemysław Rostek

Alpin Media

2008

Cena: 39 zł

Przewodnik dostępny w naszej księgarni.

Drugie wydanie przewodnika już anonsowaliśmy na naszych łamach. Tym, którzy mają pierwszy przewodnik z 2004 roku i zastanawiają się, czy warto kupić jego kolejne wydanie, pomóc może informacja, że Dolina Będkowska w tym czasie wzbogaciła się o 100 nowych dróg, a kolejne 100 zyskało nową asekurację!


Dolomity. Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d’Ampezzo

Mauro Bernardi

Sklep Podróżnika

2008

Cena: 89 zł

Przewodnik dostępny w naszej księgarni.

Ten przewodnik również opisywaliśmy już w czerwcu, patrz news. Zachęcamy do jego nabycia. Przewodnik jak na tej jakości wydanie ma naprawdę atrakcyjną cenę, a wydawca (Sklep Podróżnika) zapewnia, że w przypadku dobrej sprzedaży zostanie wydany kolejny tom z rejonu Dolomitów.


Nieznane Tatry 2. Przewodnik wyskogórski

Leszek Jaćkiewicz

GÓRY

2008

Cena: 29 zł

Przewodnik dostępny w naszej księgarni.

Kolejna pozycja, choć najtrudniejsze opisywane trasy wymagają pokonania tatrzańskiej trójki, nie jest przewodnikiem wspinaczkowym. W założeniu "Nieznane Tatry" są przeznaczone dla zaawansowanych turystów. Autor opisuje szczyty niedostępne za pomocą znakowanych ścieżek, które w świetle prawa można zdobywać jedynie pod opieką uprawnionego przewodnika tatrzańskiego. Cała seria została zaplanowana na trzy tomy, pierwszy znajdziecie tutaj.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum