6 czerwca 2008 08:01

Dolomity. Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d’Ampezzo

Dzięki wydawnictwu Sklep Podróżnika ukazał się na rynku bardzo ciekawy przewodnik wspinaczkowy – "Dolomity. Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d’Ampezzo", autorstwa Mauro Bernardi.

Dolomity. Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d'Ampezzo

Przewodnik prezentuje się naprawdę imponująco – na prawie kolorowych 300 stronach znajdują się dokładne schematy 145 dróg.


Kliknij na rysynek, aby powiększyć

Przewodnik jest imponujący i warto zacytować słowa Stefano Dibona z wprowadzenia:

Tylko wielkie zamiłowanie do wspinaczki klasycznej może zaowocować motywacją do napisania tak dokładnego przewodnika, ktory szerokiemu gronu wspinaczy szczegółowo przedstawia wiele dróg tworzących historię naszego rejonu.

Autor zdecydował się na opisanie i odświeżenie historycznych i często nieco zapomnianych dróg rejonu. Podczas dwuletnich prac nad przewodnikiem wbił lub wymienił 150 haków i założył również wiele pętli, by ułatwić przejście kolejnym wspinaczom.

Podejście historyczne spowodowało, że w przewodniku znajdziemy prawie 120 dróg w zakresie trudności od III+ do V+ i zaledwie 27 od VI- do VII. Zatem jest to pozycja dla wspinaczy poruszających się w tych zakresach trudności.

Przewodnik ma bardzo atrakcyjną cenę 89 zł. Udało się ją uzyskać, dzięki temu, że wersja polska była drukowana równocześnie z włoską i niemiecką.

Przewodnik jest dostępny w naszej księgarni.

Mysza

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Najpiękniejsze drogi w Dolomitach [16]
    http://www.traveller.com.pl/Sklep.php Świetne wydanie - szczerze polecam. "Podróżnik" zrobił dobrą robotę.

    30-05-2008
    Jacek Kierzkowski