3 czerwca 2008 08:01

Chris Sharma i jego Papichulo 9a+

Wygląda na to, że w najbliższym czasie sportowa czołówka będzie miała sporo do zrobienia (powtórzenia). Niedawno pisaliśmy o angielskiej propozycji Steve’a McClure’a Northern Exposure extension, wycenionej na 9a+, w Kilnsey Crag (news). Tymczasem kilka dni później pojawia się kolejna super trudna linia. Tym razem południe Europy i Chris Sharma w roli głównej. Nazwiska obu panów są gwarantem tego, że możemy spodziewać się solidnych dróg w tym stopniu, mimo że wyceny nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone kolejnymi przejściami.

W maju br. Amerykanin zrealizował swój projekt w Margalefie o nazwie Victima perfecta 9a (news), potem była wspinaczka na Gancho perfecto 9a (zobacz film). Natomiast najnowszy nabytek hiszpańskich ścian, a dokładnie rejonu Oliana to Papichulo 9a+.

Początek (pierwsze 4 przeloty) tej 45-metrowej linii oscyluje wokół trudności 8b i ma miłą niespodziankę w postaci no-hand resta, potem jest już wytrzymałościowa wspinaczka już do samego końca.

Dobre wyniki notuje również partnerka Sharmy, Daila Ojeda. Hiszpanka poradziła sobie ostatnio z pasażem Marroncita 8b+ RP w Olianie. Kilka tygodni wcześniej przeszła La vía del Kim 8b+/8c RP w Margalefie.

Brunka

Źródła: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum