7 kwietnia 2008 08:01

Prawdopodobnie 8C Christiana Core

Włoch Christian Core zakończył pracę nad przedłużoną wersją problemu Gioia, znajdującego się w rejonie Varezze, we Włoszech i zaproponował dla niego wycenę 8C (V15).


Christian Core na swoim problemie
(fot. Roberto Armando/climbing.com)

Na wspomniany problem składa się czternaście trudnych ruchów z bardzo kiepskimi stopniami. Włoch pracował nad połączeniem ich w ciąg przez cztery miesiące i twierdzi, że to najtrudniejszy problem, jaki kiedykolwiek udało mu się pokonać. Historia Gioi nie odbiega od historii innych arcytrudnych przystawek. Pierwsza, oryginalna wersja startuje z pozycji stojącej i jest wyceniona na V12. Christian, po zrobieniu łatwiejszej wersji Gioi zobaczył możliwość przedłużenia problemu i postanowił popracować nad pełnym trawersem. 


Włoch raz jeszcze (fot. Roberto Armando/climbing.com)

33-letni Włoch był Mistrzem Świata w boulderingu w roku 2003. Ma na swoim koncie wiele trudnych, europejskich przystawek, między innymi Dreamtime i New Base Line (obie wycenione na V14/V15) w Szwajcarii oraz swój własny projekt Kimera (V15) we Włoszech. Nie dziwi zatem fakt, że Christian w dalszym ciągu prezentuje boulderową moc na najwyższym poziomie.

A oto oryginalna wersja Gioi:

Konrad Ociepka

Źródła: Climbing

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum