12 kwietnia 2008 08:01

Dave Graham w Fontainebleau

Słynny Amerykanin Dave Graham aktualnie znajduje się w „najlepszym rejonie bulderowym świata”, czyli we francuskim Fontainebleau. Moc chyba ma, co można wywnioskować z informacji o jego ostatnich działaniach. Najpierw stał się autorem drugiego przejścia Font-ekstremu Kheops Asis (SD), otwartego przez Antoine’a Vandeputte, co zajęło mu zaledwie kilka prób rozłożonych na dwa dni. Biorąc pod uwagę łatwość, z jaką to zrobił, Dave zasugerował obniżenie wyceny z 8C na 8B+.

Później zajął się pracą nad dachowym projektem w Coquibus Rumont. Jak przypuszczał Jamie Emmerson, który jako pierwszy podał tą informację na swoim blogu, problem został wyceniony na 8C (V15). Dla osób znających podparyski ogródek skalny podaję, że ekstrem Dave’a ochrzczony The Island znajduje się pomiędzy Serenite (V8) i Conviction (V11). Praca nad problemem zajęła mu trzy dni i jak podaje na 8a.nu, o trudności stanowią; gigantyczne ruchy po oblakach, zawsze na mój pełny rozstaw ramion.


Dave Graham na swoim nowym problemie "The Island" 8C
(fot. Stéphan Denys/pointbloc.blogspot.com)

Dave jest obecnie autorem trzech przystawek, dla których zaproponował wycenę V15. Pozostałe dwie, o poetycko brzmiących nazwach to The Story of Two Worlds i From Dirt Grows The Flowers, obie pokonane w 2005 roku w Szwajcarii i obie do tej pory bez powtórzenia.  

Konrad Ociepka

Źródła: 8a.nu, Climbing, b3bouldering.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum