14 marca 2008 08:01

Bez liny na “Darwin Dixit” 8c – Dave MacLeod

Szkocki specjalista od wspinaczki tradycyjnej, Dave MacLeod, 4 marca pokonał bez liny Darwin Dixit 8c w Margalefie. Sama droga była w zamierzeniu Dave’a przede wszystkim treningiem przed głównym celem, jakim jest realizacja trudnego tradowego projektu na Ben Nevis w Szkocji.


Dave MacLeod bez asekuracji na “Darwin Dixit” (fot. velvetantlers.co.uk)

Darwin Dixit MacLeod poprowadził z liną już zeszłej wiosny (było to jednocześnie trzecie przejście drogi). Tym razem chodziło jednak o coś innego. O przekroczenie bariery psychicznej. Realizacja szkockiego projektu wymaga bowiem – jak podkreśla Dave – umiejętności znalezienia się bez asekuracji w pozycjach wycenionych na 8c lub więcej. Stąd wybór hiszpańskiej linii i stąd pierwsza w karierze wspinacza “ósemka c” zrobiona bez liny. Szkot znany jest zresztą z łamania barier, podnoszenia wyników na coraz wyższe poziomy (chociażby słynne Rhapsody).

Trening przed Ben Nevis przebiega więc pomyślnie… Nie może być inaczej, jeśli swoją ostatnią wspinaczkę na Darwin Dixit Szkot wspomina jako kilka bardzo relaksujących i pozytywnych minut w skale…

Więcej szczegółów o projekcie i wspinaniu bez asekuracji w wykonaniu Dave’a MacLeoda na: www.davemacleod.blogspot.com  

Brunka

Źródła: davemacleod.blogspot.com

Kilka dni temu informowaliśmy o przejściu tej drogi przez Konrada Saladrę. Konrad pokonał ją na szczęście z liną… :-). [news].
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum