21 stycznia 2008 08:01

Puchar Polski w narciarstwie wysokogórskim rozpoczęty

Dnia 19 stycznia na stokach COS Czantoria w Ustroniu odbyła się I eliminacja Pucharu Polski 2008 w narciarstwie wysokogórskim. Mimo niespełna czterdziestoosobowej obsady, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie amatorów, kadetów, juniorów oraz seniorów z podziałem na kobiety i mężczyzn.

W zależności od kategorii zawodnicy musieli pokonać dwie, trzy lub aż pięć pętli wzdłuż trasy zjazdowej. Najpierw biegnąc na nartach w górę, a następnie z nartami na plecach pod podporami wyciągu krzesełkowego i przy górnej stacji kolejki po pokonaniu 450 metrów deniwelacji na wydzielonej części nartostrady, z niesamowitą szybkością zjeżdżali w dół na  przepinkę i kolejne podejście.


Zdejmowanie fok po pierwszym podbiegu; A. Bargiel, J.Prokop,
T. Brzeski (fot. arch. KS Kandahar)

Najlepsi na pokonanie jednego podbiegu potrzebowali tylko około 21 minut i niespełna 2 minut na zjazd . Dzięki temu, że zawody rozpoczęły się o godzinie 12.10 i były rozgrywane na stoku zjazdowym pełnym narciarzy, wpłynęło to na popularyzację tej dyscyplinie i nieukrywany zachwyt wielu kibiców.

Seniorki:

  1. Klaudia Tasz (KS Kandahar) – czas: 02.43′
  2. Aleksandra Dzik (KS Kandahar) – czas: 02.43′
  3. Agnieszka Solik (KS Kandahar) – czas: 03.22′ 

Seniorzy:

  1. Tomasz Brzeski (KW Nowy Sącz) – czas: 02.07′
  2. Jacek Żebracki (GOPR Podhale) – czas: 02.10′
  3. Mariusz Wargocki (KW Zakopane) – czas: 02.12′


Najlepsi w swoich kategoriach – kandydaci na Mistrzostwa Świata, wraz z selekcjonerem i kierownikiem Reprezentacji
(fot. arch. KS Kandahar)

Organizatorem zawodów był KS Kandahar Katowice przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu oraz licznych sponsorów i bezinteresownych pomocników.

Organizatorem zawodów był KS Kandahar Katowice przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu oraz licznych sponsorów i bezinteresownych pomocników.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wszelką pomoc i zapraszają zawodników oraz kibiców na kolejną eliminację Pucharu Polski w skialpiniźmie już 26 stycznia na Puchar Pilska w parach oraz Puchar Kopca indywidualnie dla amatorów.

Sponsorzy: Alpinka, Berkner, HiMountain, Drewnostyl, Mammut, Ski-Trab, Blizzard, Himal-Sport, BCA, Odlo, Ustronianka, Fatra, Viking.

Więcej informacji na temat zawodów Pucharu Czantorii i Pucharu Pilska na: www.kandahar.miconet.pl  oraz  www.pza.org.pl

Jacek Czech ("W SKALE")

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum